tomas hertl nhl

I nováček v NHL může vydělávat miliony

Dvaceti dvouletý slávistický odchovanec Tomáš Hertl má se svou budoucností jasno. Tomuto hokejovému útočníkovi skončil tříletý nováčkovský kontrakt a dohodl se v NHL se San Jose na nové dvouleté smlouvě za celkem šest miliónů dolarů. Toto může být jedním z nejdůležitějších rozhodnutí jeho kariery. Hertl se v současné době léčí ze zranění z druhého finálového utkání Stanleyova poháru proti pozdějšímu vítězi Pittsburghu. Poranil si pravé koleno, které jej následně i vyřadilo ze hry.

Tento výtečný útočník si za svou kariéru 81 zápasů nasbíral 46 bodů za 21 branek a 25 asistencí a v play off si přidal dalších jedenáct bodů v duelech, čímž si získal titul nejproduktivnějšího českého hráče v bojích Stanely Cup a následovně skončil druhý v hlasování ankety Zlatá hokejka o nejlepšího českého hráče hned za Jaromírem Jágrem. Po kolizi se švédským útočníkem Patricem Hörnqvistem ve třetí třetině druhého finále utrpěl ošklivé zranění, ze kterého se momentálně pod dohledem klubu léčí. Ze Slávie odešel rok poté, co ho Sharks v roce 2012 vybrali v prvním kole draftu na 17. pozici do zámoří.

Jeho nedávný nováčkovský kontrakt mu měl zaručovat příjem 925 tisíc dolarů ročně a se všemi bonusy mohl dosáhnout až na 1,35 miliónu dolarů. Za tři roky v NHL si Tomáš Hertl sehrál celkem 200 utkání, která mu přinesla 102 bodů a dále v bojích o Stanley’s Cup si přihrál dalších 16 bodů za duely. Tomáš Hertl se se svým zraněním dlouho otálet nebude a brzy zase vyrazí na led.

You may also like...