Cyklistika pro zdraví

Cyklistika pro zdraví. Co vše posiluje?

Když je venku teplo a svítí sluníčko, nasedněte na kolo a poznejte krásy České republiky z kola. V současné době je cyklistika stále oblíbenější, což je skvělé, proto podporuje a posiluje naše zdraví. Na kole můžete projet celou Českou republiku, ale pokud se na to necítíte, vydejte se alespoň na nejbližší cyklostezku a nadýchejte se čerstvého vzduchu. Málokdo ví, jak je cyklistika zdravá, proto jsme se rozhodli vás o tom informovat.

Věděli jste, že cyklistika posiluje srdce?

Cyklistika je oblíbená možná z toho důvodu, jak nenáročná je. Pokud jedete po upraveném, asfaltovém terénu, který není kopcovitý, je to rekreační aktivita, při které posilujete svoje srdíčko. Jestliže jezdíte na kole pravidelně, podporujete oběhovou soustavu a rozvíjíte kapacitu plic. Pokud se obáváte toho, že vás v budoucnu skolí srdeční příhoda, začněte pravidelně jezdit na kole, protože cyklistika je prevencí všech srdečních příhod.

Vaše klouby budou v pořádku

Mnohé sporty ničí klouby, ovšem cyklistika je výjimkou. Mnozí lidé si myslí, že právě cyklistika klouby ničí, protože při ní dáváte kloubům pořádně zabrat, ale je to mylná domněnka. Cyklistika naopak klouby podporuje, neničí je. Jízda na kole nezatěžuje kyčelní klouby tak moc, jako například chůze.

Cyklistika se doporučuje všem, kteří trpí nadváhou.

Odstraníte celulitidu

Nejedna žena se trápí tím, že má celulitidu. Pokud patříte mezi ženy, které trpí tímto nehezkým problémem, je načase začít jezdit na kole. Právě cyklistika totiž pomáhá k odstranění celulitidy. Mimo jiné dojde ke zpevnění hýžďových partií, což jistě taky ocení nejedna žena.

Zpevní vaše lýtka

Kromě toho při jízdě na kole dojde ke zpevnění lýtek. Zpevnit lýtka není jednoduché, ovšem na kole to jde jedna, dvě. Neposilujete však jen lýtka, ale dochází ke zpevnění stehen, posilujete bříško i svaly paží. Ideální je jízda zhruba třicet minut, aby došlo k posílení a ke zpevnění celého těla.

You may also like...