Nové letecké spoje

Do jakých destinací se nově dostanete díky novým spojům?

Je skvělé, že neustále přibývají nové letové spoje, protože díky nim se dostaneme do skutečně každého koutu světa. Letadlo se stává čím dál oblíbenějším dopravním prostředkem, jenom málokdo ho nevyužívá. Oblíbená jsou zejména v době léta, kdy se lidé přemísťují do destinací, kde chtějí strávit svou letní dovolenou. Nicméně doposud bylo pravidelných spojů poměrně málo, ale to se letos změní. Dojde totiž k novým spolupracím mezi leteckými společnostmi, což se projeví na letním letovém řádu v Evropě.

Díky otvírání nových základen v blízkosti České republiky dojde k silnému zhuštění letů, což ocení především milovníci cestování. Mnohé novinky se objeví v letovém řádu už letos v létě, potěší zejména nové pravidelné lety do Andalusie či na Maltu.

Co můžeme očekávat?

Pokud létáte z Letiště Václava Havla, moc dobře víte, že se zejména v minulém roce zvýšil počet cestujících, a to rovnou o dvojnásobek. Skutečně počty pasažérů rostly dvouciferným tempem, ovšem nabídka letů nebyla nic moc. Nejvíce se létalo z Prahy do Dubaje a zpátky, případně se využívaly nízkonákladové společnosti, které mířily do mnoha zajímavých evropských destinací.

Naštěstí už od května nás čeká mnoho příjemných změn. Díky dvěma novým linkám se dostaneme do mnoha zajímavých světových metropolí. Například jedna z nových linek poputuje do Zakavkazska. Konkrétně se lépe dostaneme do Gruzie, dále taky na Kypr či do Filadelfie.

Odlétejte z Německa či z Rakouska

Více nových spojů však hlásí německá a rakouská letiště. Většinou z Rakouska a z Německa jsou jednotlivé cesty výhodnější, proto mnozí Češi odlétají právě odtud. Nyní došlo k zaplnění děr a mezer v letovém řádu Německa a Rakouska, těšit se můžeme na nové spoje už od letošního června.

Nové spoje budou létat například do portugalského Fara, dále taky na Korfu, na Krétu či třeba na Kanárské ostrovy. Z velké oblíbenosti se bude radovat i spoj na Korsiku či třeba spoje do Tunisu.

You may also like...