Jak zahnat únavu

Víte, jak zahnat únavu?

Únava nás může dostihnout kdykoliv během dne, ale většinou nás dostihne při sportování, kdy potřebujeme podat naprosto skvělý výkon. Otázkou je, kde se únava bere a jak s ní můžeme bojovat. Únava se zkrátka ukáže ve chvíli, kdy nejméně chceme. Většinou je to následek toho, že z našeho těla vyprchal kofein z ranní kávy, která nás opět nabudila jenom na pár minut. Někdy za to může bolest zad či bolest celého těla nebo samozřejmě špatné vyspání se. Naštěstí proti únavě lze bojovat, a to hned několika způsoby.

Je načase omezit kávu

I když si bez kávy většina z nás neumí představit svůj den, jde to. Kávu můžeme nahradit detoxikační vodou s citronem nebo si můžeme uvařit nějaký dobrý, ovocný čaj. Vypustíme zelený čaj, protože i v něm se nachází kofein, který není naším nejlepším přítelem. Právě tehdy, kdy kofein vyprchá z těla, na nás dolehne únava, kterou jsme se ráno snažili kávou zamaskovat.

Kofein samozřejmě neprospívá našemu zdraví a není to něco, co by podporovalo sportovní výkon.

Dějte si přestávky

A samozřejmě si dopřávejte přestávky. Bez přestávek se vaše hlava rychle unaví a mozek přestane pracovat tak efektivně, jak by měl. Rozhodněte se pro častější desetiminutové přestávky, během kterých se třeba nadýchejte čerstvého vzduchu a okysličte svůj mozek.

Přestávky pomáhají zahánět únavu i při vykonávání sportu. Při hraní tenisu si po půlhodinách přestávku dopřejte, vydržíte víc.

Sedíte u počítače správně?

Pokud pracujete v kanceláři či za počítačem, vše se odvíjí od vašeho sezení. Monitor by měl být ve výši vašich očí, váš sed by měl vypadat tak, že nohy jsou mírně rozkročen, samozřejmě se nohy dotýkají země a stehna směřují mírným úhlem dolů. To je sed, při kterém vám nezačnou brnět nohy nebo při kterém vás nebudou po chvilce bolet záda. A díky tomu, že vás nic nezačne bolet, nepřijde ani únava.

Pijte hodně vody

Úspěšné vzdorování únavě tkví samozřejmě i v dostatečném pití vody. Pitný režim je důležitý, většinou na něj ti, kteří pracují za počítačem, zapomínají, což je velká škoda. Nebuďte mezi nimi, nezapomínejte na pitný režim, který je v dnešní době skutečně velice důležitý.

You may also like...