Proč jíst celer?

Proč jíst celer?

Celer patří k druhům zeleniny, nad kterými mnozí ohrnují nos. V poslední době však popularita celeru roste, a to především díky influencerům. Ti propagují celerovou šťávu na sociálních sítích. Díky tomu řada lidí dává celeru šanci a zjišťuje tak, že se jedná o doslova zázračnou zeleninu. Účinky celeru využívali ve svůj prospěch už v minulosti. Zejména celerová šťáva se používala v tradiční čínské medicíně. Jedná se totiž o účinný prostředek v boji proti vysokému krevnímu tlaku nebo v boji proti revmatickým potížím. Jaké jsou další důvody, proč celer konzumovat? 

S celerem za nižším špatným cholesterolem 

Každý člověk má nějakou hladinu špatného a dobrého cholesterolu. A je povinností každého z nás, abychom si udržovali především hladinu špatného cholesterolu v normě. Bohužel řada lidí trpí vysokým cholesterolem, který je třeba snížit. S tím pomůže naštěstí celer, který podle odborníků a vědců má tuto schopnost. Bylo prokázané, že se právě celer zasluhuje o rapidní pokles hladiny cholesterolu.  

Nejlepší možností, jak snížit špatný cholesterol, je zakomponovat do svého dne čerstvou šťávu z celeru. Pro tělo je to nejlepší způsob, jak celer do těla dostat tak, aby se maximálně využily všechny jeho živiny. Je však třeba konstatovat, že by se to s celerem nebo s celerovou šťávou nemělo přehánět. Platí, že by se mělo vypít maximálně 300 mililitrů čerstvé celerové šťávy za den. Ani o kapku víc, ani o kapku míň.  

Pro lepší funkci ledvin 

Ledviny dostávají během dne pořádně zabrat. Zatímco někteří je zatěžují nadměrným množstvím vody, jiní zase na pitný režim zapomínají a ledviny tím pádem trpí. Abyste podpořili činnost ledvin přes jakékoli vaše picí návyky, jezte celer. Právě celer vede k lepšímu fungování ledvin, které náhle rychleji a efektivněji odstraňují toxiny z těla.  

Pokud chcete látky z celeru dostat do ledvin co nejrychleji, vyplatí se vsadit opět na šťávu z celeru, případně na celerový džus. Znovu připomínáme, že je to nejlepší způsob, jak dostat celer do těla.  

Zklidněte svůj nervový systém s celerem 

Dalším důvodem, proč jíst celer, je, že tím zklidníte svůj nervový systém. V celeru se totiž nachází takzvané alkalické minerály, jež mají zklidňující účinky. Pokud například trpíte nespavostí, naordinujte si sklenici celerové šťávy před spaním. Díky uklidňujícím účinkům alkalických látek budete ihned spát jako miminko. Odborníci doporučují šťávu pít zhruba hodinu před spaním. 

You may also like...