5 důvodů, proč jít denně na krátkou procházku

5 důvodů, proč jít denně na krátkou procházku

Procházka má pro náš organismus mnohem větší význam, než by se na první pohled mohlo zdát. Můžete si přivolat pevnější imunitu, silné duševní zdraví, fungující zažívání i zpevněnou kosterní a svalovou soustavu. V každém věku. Proč vyjít ven na čtvrt hodiny denně? 

Vaše zažívání vám poděkuje 

Mnoho potíží se zažíváním vzniká jen proto, že nám chybí dostatek pohybu. Nezáleží na našem věku ani postavení, je potřeba se hýbat. Tělo je skvěle fungující stroj, který si zaslouží tu správnou péči. Zažívání je proto potřeba podpořit a vydat se denně ven na čtvrt hodinku.  

Imunita se tvoří ve střevech 

Ještě jedna zmínka o zažívání. Právě ve střevech se tvoří naše obranyschopnost. Právě zde se tvoří všechny ty chemické procesy, které si přejeme mít pod kontrolou a na své straně. Když si dáte denně krátkou procházku a vaše zažívání bude fungovat správně, bude pro vás snazší vyplavit z těla toxiny a nastartovat tak svou imunitu.  

Psychická odolnost a zdroj radosti 

Denně na čtvrt hodiny ven. Ano, i když prší. Ano, i když fouká. Za každého počasí. Když se naučíte vnímat proměny přírody a vezmete je za přirozené, v životě vám to v mnohém pomůže. Nebudete nevrlí, když bude pršet. Vítr vezmete jako běžnou součást života. Stanete se přirozeně mnohem odolnější. Na škarohlídy už nebudete brát žádný ohled a pojedete si svoje.  

Posílené svalstvo pro předcházení úrazům 

Když je naše svalstvo povolené, snadno se zraníme. Stačí jemný pád a nehoda je na světě. Když ale pravidelně posilujte své tělo, vydrží toho mnohem více. Když spadnete, zase vstanete. Máte dostatek síly a vaše svaly jsou funkční. Tím chráníte i své kosti.  

Dýchání, nástup 

Dýchání je pro nás životně důležité. Při klidovém režimu se ale naše plíce nevyužívají v rámci své kapacity. Prodýchejte se přirozenou námahou, která při chůzi vzniká.  

Každý den čtvrt hodiny. Není třeba trhat rekordy. Bude to fungovat i bez nich. 

You may also like...