Bojujeme s únavou. Pomoct mohou nápoje, které během dne pijeme

Bojujeme s únavou. Pomoct mohou nápoje, které během dne pijeme

Únava je běžný stav, který zná naprosto každý z nás. Někdy je člověk unavený, když přijde večer z práce, jindy je unavený ve chvíli, kdy není dostatečně vyspaný. V každém případě je možné s únavou bojovat. Říká se, že na únavu nejvíce pomáhá procházka nebo jiný podobný pohyb. Je však pravdou, že s únavou dokáže bojovat efektivně i nápoj, který během dne vypijete. S kávou to raději nezkoušejte, káva vás spíše uspí, než probudí, navíc vás dehydratuje. Raději dejte přednost zdravějším alternativám nápojů, které vás dokážou dobít energií.  

Málokdo ví, že energii lze vypít. Většina lidí, která je si vědoma toho, že nápoje dokážou bojovat s únavou, konzumují pravidelně energetické nápoje, ale ty jsou nejen příšerně sladké, ale také opět dehydratují organismus. Lidé se navíc na nich dokážou stát závislými.  

V případě, že chcete bojovat s únavou s nápoji, které nijak neuškodí vašemu zdraví, máme pro vás tipy na několik nápojů.  

Voda s citronem 

Obyčejná voda s citronem umí opravdu zázraky. Mnozí lidé pijí vodu s citronem proto, že urychluje metabolismus, jiní chtějí tímto způsobem zahnat žízeň. Málokdo ví, že voda s citronem dokáže člověka naprosto skvěle probrat. Nahraďte tedy kávu vodou s citronem, která je jedinečná a kterou si zamilujete díky osvěžující chuti. Navíc se jedná o daleko levnější alternativu, než jakou je káva. Nemusíte si už denně kupovat kávu po stokoruně.  

Zelený čaj 

S únavou dokáže skvěle bojovat také zelený čaj, který je známý také tím, že zlepšuje paměť a pomáhá při koordinaci. V zeleném čaji se totiž vyskytuje látka zvaná theanin, která má relaxační účinky. Zahání tedy úspěšně i stres.  

Podobnou službu udělá i čaj černý, který je však trochu silnější. 

Matcha 

Zelený prášek zvaný matcha jistě znáte. Jedná se o skvělou náhražku kávy, která obsahuje takzvaný čajový kofein dodávající tělu energii. 

You may also like...