objemné šály

Objemné šály jsou letos opět v kurzu

Módní trendy se mění den co den. Sotva ani nemrknete okem a je tu další novinka v tomto oděvním průmyslu. Tyto náhlé a rychlé změny by se daly přirovnat k počasí – také je přehnaně proměnlivé a nevyzpytatelné. U módních trendů především nevyzpytatelnost hraje tu největší roli. Ono se totiž říká, že móda jde stále vpřed, ale spíše dnešní hity pochází z minulosti. Co třeba džínové bundy nebo zvonové kalhoty? Společně s šátkem jako pásek se můžou zařadit do osmdesátých let. Přesně tento styl byste jistě nalezli ve starém šatníku každé čtyřicátnice. Jedná se o populární outfit, který frčel a který se často oblékal na diskotéky, kde teprve začínaly (v současnosti již) nestárnoucí hity Michala Davida. Není důležitá tolik jak moc je módní značka, ale styl.

Společně s bundami a kalhotami se vrací kožichy. Ty byly „in“ převážně v době první republiky, pak měly chvilku v módě pauzu. Opět je vytáhl až Leoš Mareš, kdy se pokoušel o skvělé rapperské písničky. Pak byla další pauza. Tuto zimu jich v obchodních domech znovu naleznete habaděj. Samozřejmě se nejedná o ty pravé.

Málokterý kousek se na žebříčku popularity drží více než jednu sezonu. Tento úspěch zaznamenala velká objemná šála, která skvěle zahřeje, a to v současné tuhé zimě, kdy teploty dosahují až mínus dvaceti stupňů, je opravdu skvělé.

Lehké šátečky uvázány jemně okolo krku nebo pletené tunely jsou dávno v pase. To byl jen výkřik módy, jenž se neujal. Ani se neohlížejte po jiných šátcích – třeba těch károvaných, které vypadají jako pro kovboje. Nedávejte do svého šatníku ani krátké úzké šály, protože nejsou ani moderní, ani nezahřejí.

Co zvolte raději, tak bujnou velkou huňatou šálu. Být zachumlán v této venkovní „peřince“ je pocit k nezaplacení. Navíc je to opravdu trendy kousek. Využití je široké. Nosí se a skvěle se hodí jak k parce, tak ke kabátu. Barevně ji volte dle barvy vaší bundy. Barva totiž nerozhoduje, rozhoduje tu jen střih.

You may also like...