Detoxikační potraviny, které vyženou z těla všechny škodliviny

Detoxikační potraviny, které vyženou z těla všechny škodliviny

Máte pocit, že vaše tělo nefunguje tak, jak má? Možná jste za poslední dobu snědli něco špatného, možná jste se zrovna nestravovali nejlépe v posledních měsících. Je načase se pustit do detoxikační kůry. Tuto detoxikaci můžete podstoupit tak, že přejdete na pár dní na tekutou stravu nebo že zařadíte do jídelníčku několik detoxikačních potravin. Je vám více sympatická druhá varianta? Přinášíme seznam těchto potravin, které jsou označovány za detoxikační.  

Plody goji 

Jednou takovou potravinou jsou například plody goji. Jedná se o plody kustovnice čínské, které jsou k dostání v sušeném provedení. Velice často se přisypávají do jogurtů, také do müsli nebo do zdravých svačinek. Jedná se o trvanlivou potravinu, tudíž se nemusíte obávat toho, že by vám zanedlouho shnila nebo se zkazila.  

Plody goji jsou známé pro svůj obsah vitamin E a vysoký obsah vitaminu C. Mají protizánětlivé účinky a jsou také antioxidační.  

Grep 

Další detoxikační potravinou je grep. Tento citrus je součástí nejedné diety. Je známý především pro svůj vysoký obsah vitaminu C. Kromě toho obsahuje i vitamin K a má antibiotické vlastnosti. Podobně jako citron příznivě působí na střevní mikroflóru. A mimo jiné podporuje i činnost jater a povzbuzuje lidský metabolismus čili podporuje spalování tuků.  

Jablka 

Jablka jsou velice podceňovaným ovocem. A to je velká škoda. Protože toto obyčejné ovoce je vysoce neobyčejné. Jablko v sobě ukrývá celou spoustu vitaminů (například vitamin B, A a také vitamin C a E). Kromě toho obsahuje i řadu minerálů, jako jsou měď, železo, také křemík nebo vápník a zinek.  

Jablka jsou velice účinným antioxidantem, posilují imunitní systém a také jsou efektivním bojovníkem proti potížích se žaludkem. Ulevují i od bolestí jater a střev. 

You may also like...