Pohyb jako životní styl

Pohyb jako životní styl

Být fit se odvíjí od dobré fyzičky a zdravé stravy. Je třeba se cítit svěže, být v pohodě, dobře spát a těšit se ze života. Stačí pravidelně cvičit, hýbat se a nenechat tělo zahálet. Pohyb nám pomáhá cítit se dobře a chrání naše srdce i cévy. Při sedavém způsobu života dochází k energetické nerovnováze mezi přijímanou a vydanou energií, k ochabování svalstva a to i srdečního. Snižuje se výkonnost organismu a výkonnosti srdce, které stárne mnohem rychleji. Základem zdravého životního stylu je pestrý a vyvážený jídelníček, psychická pohoda, žádné kouření a pravidelná pohybová aktivita.

Blahodárný pohyb

Pohyb má celou řadu pozitivních vlivů na náš organismus. Posiluje srdečně-cévní systém, snižuje rizika infarktu nebo mrtvice i zvýšeného cholesterolu, aterosklerózy, osteoporózy a cukrovky. Posiluje jednostrannou činnost oslabených svalů, zejména zádové a břišní. Odstraňuje svalovou nerovnováhu. Odreagujeme se, odbouráme stres, prospějeme psychice, posílíme imunitní systém a vyrovnáme poměr mezi příjmem a výdejem energie při formování tvaru těla.

Nikdy není pozdě začít. Dejte místo pohybu v každodenním rozvrhu alespoň na půl hodiny. Pokud na pohyb nejste zvyklí, začněte pomalu a postupně přidávejte zátěž. Zařaďte pohyb do života.

Pohyb v životě

Neodkládejte pohyb, když nemáte čas. Zařazením pohybu do denního rozvrhu děláte mnoho pro svoje zdraví a tělo vám za to poděkuje. Pohyb by se měl stát pravidelnou součástí denního režimu. Začněte třeba jen tím, že vystoupíte z dopravního prostředku o zastávku dříve a ze zbytku cesty si udělejte procházku. Místo výtahu jděte do schodů pěšky a místo mopu vezměte do ruky hadr a vytřete podlahu v kleče. Každý pohyb se počítá. Všestranným, pomalým a rytmickým pohybem dojdete k cíli.

Dobrá je jízda na kole, plavání, tanec i rychlá chůze. Před cvičením si nezapomeňte rozehřát svaly, protáhnout tělo a rozhýbat svaly. Cvičte jen tak, ať jste jen příjemně unaveni a zbytečně se nepřepínejte. Ke konci je protažení součástí všech sportovních aktivit.

You may also like...