Motosport a chrániče

Máte rádi motosport? Investujte do chráničů, mohou vám zachránit život

Motorky nejsou nic levného. Pokud si toužíte koupit motorku, musíte počítat s investicemi do dalšího vybavení a nutností. Na silnou motorku nemůžete sednout v teniskách, v teplácích a v mikině, potřebujete mít vhodné oblečení a samozřejmě i chrániče. Motorky nejsou nic bezpečného, je to adrenalin, který kdekdo vyhledává, ale ne pro každého je stvořen. Při usedání na motorku tedy vždy dbejte na své bezpečí a nezapomínejte na chrániče.

Chrániče patří k základnímu vybavení každého motorkáře. Stejně jako u oblečení, i u chráničů si můžete vybrat, z jakého materiálu si je pořídíte. Vždy se raději poraďte se zaměstnancem obchodu, v němž si chrániče kupujete. Jen ten vám poradí, jaké chrániče jsou nejvíce odolné, jak dokážou ztlumit náraz či něco podobného.

Pro radu si můžete zajít například do prodejny Motopark. Tato firma je autorizovaným prodejcem značky Yamaha v Moravskoslezském kraji. Kromě prodejny, v níž si můžete vyzkoušet vše od oblečení, chráničů, přilby až po další moto vybavení, má i svůj vlastní e-shop, který ocení všichni ti, kteří to mají do Moravskoslezského kraje daleko. Je skvělé, že právě firma Motopark nabízí vše na jednom místě. Už žádný motorkář nemusí chodit z jednoho obchodu do druhého, vše nakoupí na jednom jediném místě.

Vraťme se však k chráničům. Jaké chrániče je třeba mít, abychom byli skutečně v bezpečí?

Dbejte na ochranu hlavy a páteře

Vždy musím myslet především na ochranu hlavy a páteře. To jsou naše nejdůležitější části těla. Aby byla naše hlava v bezpečí, musíme si koupit kvalitní přilbu, bez níž bychom nikdy neměli vyjet na silnici. Bez chráničů páteře to taky nejde. Chrániče páteře oceníme tehdy, kdy z motorky spadneme.

Jaké další chrániče přijdou vhod?

Samozřejmě nesmíme zapomínat na chrániče hrudníku nebo na speciální ledvinové ochranné pásy, které zajistí bezpečnost našim ledvinám. Začátečníci si kupují i chrániče ramen či loktů.

You may also like...