Jaké potraviny vás dostanou z nepříjemného nachlazení?

Jaké potraviny vás dostanou z nepříjemného nachlazení?

Zejména chladnější zimní období je plné nachlazení a nemocí. Nemoci většinou vyléčíme daleko rychleji než nachlazení, které se nás může držet i několik dlouhých týdnů. Součástí nachlazení je bohužel také rýma, kterou nikdo z nás nechce protrpět. Rýma jako taková je sice naprosto banální, ale pokud trvá déle jak týden, stává se tím nejotravnějším v našich životech. Naštěstí jsme se zeptali odborníků, co obecně na nachlazení pomáhá a co nás stoprocentně může z nachlazení dostat. A kupodivu jsou to potraviny, které nás mohou nepříjemného nachlazení zbavit.  

Ať už jste nastydli při sportu nebo jenom proto, že jste venku nebyli dostatečně oblečení, nemusíte se obávat toho, že by vás nachlazení sužovalo dlouhé týdny. Když zařadíte do svého jídelníčku níže uvedené potraviny, budete vykurýrováni raz, dva.  

Kuřecí polévka 

Když je člověk nemocný, když ho sužuje nachlazení nebo rovnou závažnější chřipka, babičky automaticky radí kuřecí polévku. A pravdou je, že právě kuřecí polévka je ten nejlepší a největší lék. Právě tato polévka vám pomůže s infekcí a posílí imunitní systém vašeho těla. Navíc při nachlazení potřebujete dodat do těla množství tekutin, což se vám ostatně povede díky polévce. V polévce se navíc nachází i hromada potřebných proteinů, což se vám taky bude hodit při nabírání sil.  

Kapusta 

I když kapusta nepatří zrovna k nejoblíbenějším pokrmům, respektive k nejoblíbenější zelenině, v době nachlazení bychom měli právě kapustu zařadit do jídelníčku. Kapusta je totiž velice výživná zelenina, která v sobě ukrývá nespočetně mnoho vitaminů. Najdeme v ní vitamin A, C a vitamin K, také vitamin E. Ukrývá taktéž hromadu železa, vápník i draslík. Dokonale posílí imunitní systém člověka a urychlí uzdravení.  

Krevety 

Věděli jste, že i krevety bojují s nachlazením? I krevety vám mohou výrazně urychlit celý proces nachlazení, tím si buďte jistí. Tyto mořské plody totiž v sobě obsahují ohromné množství bílkovin i omega-3mastných kyselin, které působí protizánětlivě. 

You may also like...