Jarní detox s pomocí bramboru. Jde to

Jarní detox s pomocí bramboru. Jde to

Jaro s sebou nese mnohé zajímavé výzvy. Jednou takovou výzvou je třeba jarní detox, který je každým rokem oblíbenější. Chcete, aby se vaše tělo po dlouhých zimních měsících, kdy se zrovna dobře nestravovalo, opět dostalo do formy? Chcete se opět cítit dobře a zdravě? Podstupte jarní detox, který dostane vaše tělo opravdu zpět do formy. Je pravdou, že jarní detox můžete podstoupit různými způsoby. Pomoct mohou různé produkty určené k detoxikaci, vyzkoušet můžete také detoxikace s pomocí potravin, které máte v lednici (tipy najdete jistě na internetu v hojném množství) nebo je možné zkusit detox s bramborem.

Pokud jste fanouškem jarní detoxikace a toužíte ji podstoupit, aby se vám opět žilo trošku lépe, doporučujeme do ní zakomponovat brambor, který se nesmírně hodí pro tento léčebný a očistný půst. I brambor pomůže tělu se připravit na nadcházející měsíce, i brambor zlepší stav vašich jater. 

Brambory jsou běžnou přílohou k jídlům, má v kuchyni rozhodně nezastupitelné místo. A v jarní detoxikaci by také měl mít své čestné stanoviště. 

Brambory a proč je zařadit do jarní očisty

Brambory a jejich nutriční podíl se liší tím, jak jsou zpracované. Například brambory pečené mají hodnotu 85, bramborová kaše jen 80, brambory z mikrovlnné trouby ještě o pět méně. Nikdo však nezapře fakt, že brambory jsou zdrojem sacharidů a obsahují také menší množství bílkovin a vlákniny. Nemají takřka žádný tuk. 

Během jarní očisty se doporučujeme zaměřit hlavně na takzvanou bramborovou vodu, kterou uděláte tak, že syrovou bramboru nastrouháte najemno a vymačkáte ji. Tento nápoj se pije zásadně čerstvý, ideálně na lačný žaludek nebo těsně před spaním. 

Brambora nejen do jarní očisty

Brambora ovšem jako taková pomáhá s více věcmi, nehodí se jen do jarní očisty. Také je skvělá pro naši pleť a dělá se z ní efektivní peeling. 

You may also like...