Jak lépe zvládnout tělu prospěšnou detoxikaci?

Jak lépe zvládnout tělu prospěšnou detoxikaci?

Jaro je roční období, během kterého je třeba dopřát tělu odpočinek a regeneraci. Přece jen po zimě, kdy jsme toho neustále jedli tuny a kdy na stole bylo jedno nezdravé jídlo vedle druhého, si opravdu potřebuje odpočinout. Otázkou je, jak? Odborníci doporučují podstoupit detoxikaci, která je v současné době poměrně hitem. Jarní a také mimo jiné podzimní detox proslavila značka ovocných a zeleninových šťáv UGO, která právě ve zmiňovaných obdobích vypouští do světa takzvanou UGO očistu, k níž se může kdekdo přidat. Je to jednoduše řečeno jen třídenní pití ovocných a zeleninových šťáv, díky nimž dojde k pročištění organismu. Detox však lze podstoupit i jinak, můžete ho mít ve svých rukách jen vy. Abyste ho však zvládli doslova levou zadní, máme pro vás tipy, jak jarní detoxikaci těla zvládnout.

Nehladovějte, pijte

Odborníci tvrdí, že během detoxikace má tělo projít jakousi očistou, nemá rozhodně hladovět ani být dehydratované. Úkolem je vyplavit z těla všechno škodlivé, co jsme do něj za poslední měsíce dali. Pokud se zaměříte na zdravé potraviny, hlavně na hodně ovoce a hodně zeleniny, detox bude úspěšný. To však samozřejmě neznamená, že byste měli hladovět, to v žádném případě. Stejně tak nebuďte dehydratovaní, voda pomůže z těla vyplavit všechno škodlivé, proto dodržujte pitný režim tak, jak jste zvyklí a jak byste měli.

Nepijte kávu ani alkohol

S dehydratací se pojí také pití alkoholu a kávy. Ani jeden z uvedených nápojů totiž tělu neprospívá. Není to doplnění tekutin, je to naopak způsob, jak tělo naprosto dehydratovat. Proto se vyhněte jak alkoholu, tak kávě, abyste detoxikaci zvládli s přehledem a lehkostí.

Antioxidanty jsou v jídelníčku důležité

V jídelníčku jsou nadmíru důležité antioxidanty, díky nimž člověk stárne opravdu velmi pomalu. Bez nich by tělo nefungovalo tak dobře, jak by mělo. Antioxidanty najdete v mnoha bylinkách, například se s nimi setkáte v mátě nebo v tymiánu či šalvěji. Kromě toho je v hojném množství najdete i v borůvkách nebo ve špenátu.

You may also like...