Které drogy

Které drogy jsou pro společnost přijatelné?

Závislost na drogách se v dnešní společnosti netoleruje. Ovšem o jakých drogách je řeč?  Heroin, kokain, marihuana? A co drogy jako třeba kofein, alkohol, theobromin a nikotin? Na ty společnost jako na drogy nepohlíží. A přitom se na nich můžete stát závislými velice snadno.

Kofein

Kofein je droga, která se skrývá v kávě, ale také v čaji. Zrychluje tepovou frekvenci a narušuje tak normální a žádaný běh našeho metabolismu, což našemu tělu škodí. Díky aktivování určitých center v mozku máme pocit, že nejsme po požití kofeinu unavení. To je však pouze dojem, ve skutečnosti více síly a energie nemáme.

Pití kávy je nebezpečné především pro lidi, kteří si procházejí stresovým obdobím. Klade totiž vysoký nápor na jejich srdce, potlačuje schopnost relaxace a narušuje spánkové návyky.

Kofein je kromě kávy obsažen také v černém čaji, nápoji Coca-Cola a v celé řadě analgetik. Je proto dobré číst příbalové letáky.

Nikotin

Nikotin je toxická látka obsažená v cigaretách. Kdybychom požili čistý nikotin, smrt by se dostavila okamžitě. Požívání nikotinu je škodlivé pro naše srdce a plíce, mnohdy je příčinou rakoviny těchto orgánů. Obsahuje totiž karcinogenní látky, které se nám kouřením cigaret dostávají do plic a do krevního oběhu.

Kouření vás sice ze začátku může uklidňovat a potlačovat váš stres, ovšem pokud se stanete silným kuřákem, počítejte s tím, že vás čeká spousta zdravotních problémů. Mimo to budete zapáchat kouřem, zežloutnou vám zuby a prsty a budete se zadýchávat při sebemenším pohybu.

You may also like...