Zimní plavání je ideální pro otužování

Zimní plavání je ideální pro otužování. Zlepšete svůj imunitní systém

Chladnější dny přinesly velkou spoustu virů a bakterií, které se rozhodly napadnou zdraví člověka. Mnozí lidé tak už z počátku podzimu trpí nepříjemným nachlazením, které jim mnohdy nedá v noci spát. Ovšem ti, kteří mají silnější imunitní systém, se nemusí žádného nachlazení ani nemoci bát. Nemoc silný obranný systém člověka nepřemůže. Jenže jak svůj imunitní systém zlepšit, jak ho udělat odolnější? Zkuste to s otužováním.

Mnozí lidé se otužují ve sprše, a to tak, že postupně přechází z teplé vody na studenou a obráceně. Existuje však lepší způsob, díky kterému navíc zhubneme přebytečné kilogramy, které nás trápí. Můžeme se totiž začít otužovat při plavání.

Využívejte venkovních bazénů, nikoli vnitřních

Pokud nemáte bazén doma, který byste ponechávali při příjemné teplotě, navštěvujte plavecké bazény nebo aquaparky, ovšem využívejte zpravidla venkovní bazény, nikoli vnitřní bazény. Venkovní bazény jsou o něco teplejší, ale než se do něj dostanete, krapet promrznete a voda bude chvilku pro tělo šokem. Nicméně když si tělo zvykne na teplotu vody, bude to příjemná hodinka sportování, která vám navíc zvýší a zlepší váš imunitní systém. Ideální je začít do čtyřiceti let, kdy si tělo ještě rychle zvyká na změny a dobře zvládá sportovní aktivity.

A jak jsme také zmínili, při plavání pořádně zhubnete

Hubneme s plaváním

Plavání je dnes velice oblíbená sportovní činnost, kterou miluje skutečně každý. Tedy skoro každý – pro někoho je plavání naopak nudná činnost, kterou nemají chuť vykonávat. Pokud vás však baví, máte vyhráno – můžete se totiž rychle zbavit přebytečných kil, která vás sužují. Při plavání se zapojuje kompletně celé tělo, což znamená, že se hubne na všech místech současně. Musí se však plavat minimálně hodinu, jelikož celou půlhodinu trvá, než se metabolismus nastartuje.

You may also like...