Sportů je mnoho, zajímavostí jen několik

Sportů je mnoho, zajímavostí jen několik. Jaké to jsou?

Sportování patří ke každému našemu dni. Lidé sportují proto, aby se cítili zdravěji, lépe, aby lépe spali a případně i zhubli, pokud je trápí nadbytečná kila. V současné době je možné vykonávat naprosto jakýkoli sport si usmyslíte. Nezáleží na tom, jak nebezpečný či bezpečný je. Při každém sportování by se mělo dbát zejména na bezpečnost a na to, abychom to se sportováním nepřeháněli. I v tomto případě platí, že všeho moc škodí.

Jak již bylo zmíněno, sportů je v současné době mnoho. Ovšem zajímavostí ze sportů jen několik. Přinášíme ta nejzajímavější fakta, která doslova vyrazí dech z plic.

Zajímavá fakta ze sportu

  • Věděli jste, že už třicet procent hráčů v NBA má tetování? Zatímco pro nás je to zajímavý fakt, v Americe je to naprosto běžné. Zde je totiž potetován každý čtvrtý občan.
  • I v nejmenším státě světa, ve státě Vatikán, se hraje šampionát ve fotbalu. Nehrají zde týmy, které mají známá jména, ale hrají zde týmy, jako jsou Knihovna, Pošta, Banka nebo také Stráže.
  • Věděli jste, že se golf řadí k nejvíce nebezpečným sportům světa? Je to zřejmě proto, že při golfu je velká pravděpodobnost, že do vás vrazí blesk.
  • Pokud hrajete golf, jistě víte alespoň přibližně, jaká je rychlost golfového míčku těsně po úderu. Pokud to však netušíte, prozradíme vám to, jelikož je to velice zajímavý informace. Rychlost malého bílého golfového míčku je ihned po úderu 270 km/h!
  • Hrajete rádi bowling? Věřte nebo nevěřte, i to je sport, v němž hrají profesionální týmy. A každý hráč moc dobře ví, že bowlingové kuželce stačí odchylka 7,5 stupně, aby spadla na zem.
  • Mike Tyson se považuje za legendu v boxu. To však každý ví. Co se však ví méně, je to, že dohromady absolvoval 51 zápasů na profesionální úrovni. 21 z nich skončilo takzvaným knockoutem, a to už v prvním kole. Jedná se tedy o skoro jednačtyřicet procent.

You may also like...