Zajímavé sportovní rekordy

Zajímavé sportovní rekordy, které vyrazí dech

Milujete sporty? V tom případě víte, co se děje ve světě sportu. Máte přehled o aktuálních zápasech či turnajích, které se odehrávají, stejně tak víte, co se bude dít v příštích měsících či co se stalo v minulosti. Určitě si také vzpomínáte na zajímavé rekordy, které se zapsaly do světa sportu. Pokud o rekordech ponětí zatím nemáte, přinášíme vám krátké shrnutí toho nejzajímavějšího, o co se sportovci v minulosti ve sportu pokusili a co se jim následně také podařilo.

Kdo je nejrychlejším sportovcem?

Začněme však tím, co by měl vědět každý, a sice kdo se považuje za nejrychlejšího sportovce všech dob. Nejrychlejším sportovcem je UsainBolt, což je velice známý sprinter, kterého si každý hned vybaví. Považuje se za nejrychlejšího sportovce, při běhu na sto metrů vyvinul neuvěřitelnou rychlost, a sice skoro padesát km/h. Abychom však byli konkrétnější a nepřidávali mu setiny navíc, jedná se konkrétně o naměřenou rychlost 44,72 km/h.

Odborníci jeho neuvěřitelný výkon připisují k zázraku, jedná se prý o maximální možnou hranici fyzických možností člověka, tudíž je možné, že už ho nikdo v budoucnu nepřekoná.

Kdo nejdéle zadržel dech?

Dá se to vůbec brát jako sport nebo ne? Existuje také rekord v tom, kdo nejdéle zadržel dech. Jelikož je skutečně vytvořená disciplína, která se nazývá “freediving”, tedy nádechové potápění, je třeba to zařadit do sportovních rekordů. Princip spočívá v tom, jak dlouho člověk vydrží pod vodní hladinou na jeden jediný nádech.

Současný světový rekord ve freedivingu drží muž jménem Tom Sietas, který vydržel na jeden jediný nádech pod vodou 22 minut a 22 vteřin. Je však třeba upozornit na to, že se Tom Sietas samozřejmě připravoval, proto pro běžné smrtelníky, kteří to vyzkouší bez přípravy, je zdolání rekordu nemožné. Při zkoušení překonání rekordu buďte opatrní, raději to sami bez jakékoli přípravy nezkoušejte.

You may also like...