Bolest kloubů

Bolí vás klouby? Víme, jak s bolestí zatočit pomocí babských rad

Sportovci se často trápí mnohými nepříjemnými zdravotními problémy. Zatímco některé sportovce trápí hlavně bolest svalů, jin sportovce trápí bolestivé klouby. Jedná se o nepříjemnou bolest, která však může postihnout kohokoli z nás. Nemusíte se řadit mezi sportovce, abyste pocítili bolest, která klouby postihuje. Mnohdy je dokonce bolest kloubů příznak nemoci, jež sužuje naše tělo a o níž mnohdy ani nevíme. Pokud se s bolestí kloubů v současné době potýkáte, nemusíte ihned pádit k lékaři. Stačí, když budete vědět, jak si pomoct doma.

Mnozí lidé v situaci, kdy je bolí klouby, utíkají k lékaři pro prášky nebo pro mast. Je tu však také skupina, která si raději vezme utichající prášky proti bolesti a funguje dál. Někteří se však rozhodnou proti bolesti kloubů bojovat, a to s pomocí hořčice.

Že hořčice nemůže ulevit od bolesti kloubů? Ale ano, může. Dokonce uleví rychleji než jakákoli jiná mastička, která vyjde v lékárnách na několik stovek korun.

Jak si mastičku vyrobit?

Mastička z hořčice, která ulevuje od bolesti kloubů, se vyrábí snadno. Stačí, když v mističce smícháte polévkovou lžíci medu, dále také polévkovou lžíci pálivé hořčice, nesmíme zapomenout ani na čajovou lžičku soli a na polévkovou lžíci vody.

Vše se pořádně smíchá a nalije do kelímků, které se dají do ledničky na pár hodin (dokud mastička neztuhne).

Jak mastičku použít?

Mastička se používá snadno. Nanese se na bolavé místo a následně se přikryje igelitovým sáčkem. Poté se koleno i se sáčkem zabalí do tepla (vhodná je šála z vlny nebo teplá deka). Minimálně dvě hodiny musí být koleno v klidu a v teple, proto je nejlepší, když si koleno namastíte, než půjdete spát.

Hořčicová mastička ulevuje také od bolesti hlavy. Stačí, když se mastičkou natře čelo a spánky. Opět platí, že musí být hlava po namazání v teple.

You may also like...