Bolesti svalů mohou být nepříjemné

Bolesti svalů mohou být nepříjemné. Poradí si s ní bylinky

Sport patří k našim životům. Někteří volí bezpečnější sport, jiný rád hazarduje se životem. Ať už patříte do jakékoli skupiny, je pravděpodobné, že se setkáte s nějakou bolestí. Obvykle bolest napadá naše klouby, jindy se bolest projevuje ve svalech. Pokud se potýkáte s bolestí svalů, poradíme vám, co dělat. S bolestí svalů je totiž možné zatočit bez lékaře a bez léků. Postačí jen bylinky, které pravděpodobně pěstujete ve své bylinkové zahrádce.

Bolesti svalů jsou naprosto běžné. Postihují zejména sportovce nebo ty, kteří se pravidelně hýbou. Bolest svalů se obvykle projevuje den po náročném cvičení nebo výšlapu. Svaly tím dávají najevo, že potřebují regenerovat, že potřebují odpočívat. Dopřejte jim proto odpočinek. Ovšem pokud bolí opravdu nesnesitelně, dopřejte jim první pomoc od bylinek.

Mastička z měsíčků lékařského vždy pomáhá

Zaručenou pomocí při bolesti kloubů je měsíček lékařský, konkrétně mast z měsíčku lékařského. Měsíček lékařský je v současné době jednou z nejznámějších léčiv, které v přírodě rostou. Poznáme ho podle žlutooranžových květů. Měsíček lékařský se vyplatí nasbírat si, protože léčivé jsou nejen jeho listy, ale také květy i stony. A jak jsme zmínili, mastička z měsíčku lékařského zaručeně ulevuje od bolesti svalů. Mastička se skládá z jednoho dílu měsíčku a čtyř dílů sádla, které zahříváme.

Věděli jste, že kostival navíc utlumí otoky?

Kostival lékařský je v současné době také velice používaná bylinka, která je známá svými léčivými účinky. Dnes se kostival používá nejvíce na utlumení otoků, ale také ho ocení všichni vrcholoví i amatérští sportovci, které trápí bolest svalů. Od bolesti totiž ulevuje okamžitě.

Kostival lékařský je známou českou bylinkou, která ulevuje od bolestí pohybového ústrojí. Nejčastěji ho najdete z břehů potoků a řek, ale roste i na jiných vlhkých místech. Kromě jeho léčivé schopnosti tlumit bolest pomáhá také při hojení ran – konkrétně urychluje hojení.

You may also like...