Jak se projevuje Pickwickův syndrom, který trápí především obézní jedince?

Jak se projevuje Pickwickův syndrom, který trápí především obézní jedince?

Obezita je problém, který sužuje prakticky celý svět. K výraznému zvýšení počtu obézních lidí došlo především v době, kdy se rozkvétalo rychlé občerstvení. Lidé začali zapomínat na zdravější alternativy jídel a raději preferovali nezdravé potraviny, které jim přinášely jistý požitek. Naštěstí se znovu začíná žít zdravěji. Důvodem toho je také Pickwickův syndrom, kterému se chce řada lidí vyhnout. Jedná se o jakýs stav, ke kterému dochází v důsledku extrémní obezity. Během zmíněného syndromu dochází v těle člověka k hromadění se oxidu uhličitého, dochází také k postižení srdce a plic, tudíž lze říct, že Pickwickův syndrom ohrožuje člověka na životě.  

Co je příčinou Pickwickova syndromu? 

Obézní lidé jsou zkrátka náchylnější k různým typům onemocnění, jsou také náchylnější ke zmiňovanému Pickwickově syndromu, který vzniká v důsledku extrémní obezity. Jelikož se v těle hromadí tělesný tuk, dochází k utlačování tělesných orgánů, bránice se tlačí směrem vzhůru, čímž dochází k omezení fungování plic. Plíce se tak nemohou dostatečně rozvinout.  

Samozřejmě tento problém může postihnout i jedince s normální váhou, ale obezita riziko vzniku onemocnění podstatně zvyšuje.  

Jaké jsou příznaky onemocnění? 

Jelikož je Pickwickův syndrom onemocnění jako každé jiné, i tento typ onemocnění má své příznaky. Mezi hlavními projevy bychom našli dušnost, také celkovou dechovou nedostatečnost, a to už při minimální námaze. Jistým symptomem je mimo jiné i nadměrná spavost. Lidé trpící zmiňovaným syndromem mají tendenci usínat i několikrát během dne.  

Dalším symptomem nemoci je i zvýšení krevního tlaku. To může případně vyústit až do nebezpečného kardiovaskulárního onemocnění, jež může skončit bohužel i smrtí pacienta. 

Typickým příznakem nemoci je mimo jiné i porucha koncentrace, dále promodrávání kůže a sliznic, dostavit se mohou i poruchy paměti. 

You may also like...