Benefity, které vám do života přinese jóga

Benefity, které vám do života přinese jóga

Jóga se zdá být pohodovým cvičením, ovšem zdání klame. Pořádně se při ní zapotíte a protáhnete celé tělo. Obzvláště v dnešní době, kdy nám přirozený pohyb chybí, je to skvělá možnost, jak se udržovat fit.  

Protáhnete celé tělo 

Vhodnou kombinací jógových cvičebních poloh dosáhnete toho, že se vám podaří protáhnout svaly skutečně celého těla. Pomůže vám tak v případě, že necvičíte vůbec, ale také v době, kdy se věnujete pouze jednostranně zaměřenému sportu. Jóga zapojí všechny svaly v těle a nastolí rovnováhu. Svaly se zapojí a tělo tak lépe odolá příští zátěži.  

Budete flexibilní 

Také si pamatujete dobu, kdy jste mohli vyběhnout jako gepard, nebo být obratní a šplhat po všem, co se na hřišti naskytlo? Sice už nejste děti a nepotřebujete lézt na stromy, flexibilita je ale významnou životní devízou. Mít protažené tělo vám pomůže například v prevenci bolestí zad.  

Zapomenete na stres 

Cvičební rutina je skvělý způsob, jak odbourat stres. Cokoliv se vám stane, dokážete to pomocí jógy vytěsnit z hlavy. Soustředíte se na preciznost provedení pohybů, na svůj dech a na to, abyste udrželi rovnováhu. Ne, na protivného šéfa si během cvičení opravdu nevzpomenete. Proto je tak skvělé se józe věnovat.  

Trávení a imunita vám poděkují 

Pokud se málo hýbete, má to vliv i na vaše trávení a imunitu, která se tvoří ve střevech. Aby vám střevní peristaltika fungovala správně, potřebuje pohyb. Jóga je výborný způsob, jak si zacvičit a protáhnout se každý den, i když venku zrovna leje.  

Jóga má mnoho podob. Můžete začít klidnými cviky a postupně se propracovat k silovější hatha józe. Je škoda, že v naší zemi stále převládá názor, že jógu cvičí ženy. V některých zemích je tento pohyb dokonce ve většině mužskou záležitostí. 

You may also like...