Netradiční sporty nebo šílenství? Aktivity, o kterých jste možná ještě neslyšeli

Netradiční sporty nebo šílenství? Aktivity, o kterých jste možná ještě neslyšeli

Plavání, běh nebo posilování patří mezi běžné sporty, které každý zná. Existují ovšem i aktivity, které se na první pohled zdají jako zvláštní zájmová aktivita, a přesto jde o druh sportu. Podívejte se na ty nejzajímavější, nad kterými společnost zatím jen nevěřícně kroutí hlavou. Možná, že se vám některý z nich zalíbí a budete ho chtít vyzkoušet.  

Hokej pod vodou 

Že k hokeji potřebujete led a hráče navlečené od hlavy až k patě? To už je minulost. Nyní můžete k této hře využít vodu i v jiném než v pevném skupenství. Stačí nasadit plavky, vzít do ruky malou hokejku a s ploutvemi skočit do vody. Na dně už se hra odehrává stejně jako na ledě. Cílem je dostat puk do brány, ale celá hra vyžaduje velmi dobré plavecké schopnosti.  

Běh nebo tanec v lodičkách 

Běhání zvládne skoro každý, ale zkuste si přitom nasadit úzké a vysoké podpatky. Mnoho lidí běh v lodičkách považuje za vtipný, ale pravdou je, že jde o opravdu velké riziko. Vymknutý kotník může být tím nejmenším zraněním. Ti nejlepší dokážou v těchto vysokých botách nejen běhat, ale dokonce i tancovat. Možná vás překvapí, že je tento sport především výsadou mužů.  

Fanouškové Harryho Pottera 

Několik dílů Harryho Pottera okouzlilo některé fanoušky natolik, že se rozhodli kouzelnický sport zvaný Famfrpál přivést do reálného světa. Hráči sice postrádají létající košťata, ale nic jim nebrání v tom, aby běhali po hřišti s koštětem mezi nohama a snažili se vhodit míč do brány. Nechybí různé druhy míčů, které jsou oceňovány různými body.  

Chytání sýru 

Tři, dva jedna a start! V Anglii se každoročně schází spousta nadšenců, kteří se z kopce ženou za sýrem, jež se kutálí vysokou rychlostí dolů. Při takovém závodě dochází často ke zranění a chaosu, ale lidé se jej stejně nechtějí vzdát a každoročně se znovu a znovu hlásí. Není divu, jelikož si šťastlivec a hlavní vítěz může sýr nechat. 

You may also like...