Kalorický deficit: Jak ho dosáhnout jednoduše?

Kalorický deficit: Jak ho dosáhnout jednoduše?

Snažíte se zhubnout, ale vaše úsilí nikam nevede? Hubnutí má vlastně zcela jednoduchou rovnici. Aby vaše kila mohla zmizet, musíte přijímat méně kalorií, než spálíte během dne. Jen díky tomu si začne tělo sahat do vlastních zásob a spálí přebytečné tuky.  

Kdy je vhodná doba pro kalorický deficit? 

Základem je vždy zdraví. Pokud bojujete se záněty, viry nebo vážnějším onemocněním, vyčkejte, až budete mít opět sílu. V takovém případě by vám totiž dieta jen uškodila. Stejně tak je třeba mít v pořádku i psychický stav, jelikož kalorický deficit způsobuje podráždění, neklid a podobné negativní účinky. Tělo se snaží vyrovnat se ztrátou příjmu energie a takový proces je náročný. 

S dietou proto vyčkejte na okamžik, kdy budete mít finanční prostředky na zdravější potraviny, budete mít čas cvičit a odpočívat. K takovému procesu je nejlepší dovolená, kde lépe zvládnete vše, co s takovým hubnutím přijde.  

Sportem ku zdraví 

Stejně tak, jako si každý den čistíte zuby nebo obědváte, měla by i pohybová aktivita být něčím, co provádíte pravidelně, aniž byste se ptali proč. Zvolte si takový pohyb, který vás bude bavit dlouhodobě, vyčistíte si u něj hlavu a zároveň se zbavíte kalorií. Pokud již cvičíte, ale chcete se dostat do kalorického deficitu, je třeba ubrat silové cviky a přidat kardio trénink.  

Složení jídelníčku 

Nyní bude potřeba, abyste věnovali větší pozornost tomu, co během dne jíte. Hranolky, řízky a jiné smažené dobroty jsou totiž natolik kalorické, že byste pro jejich spálení museli běhat nebo cvičit opravdu velmi dlouho. Pro vytvoření kalorického deficitu je jednodušší, když jednoduše vyměníte potraviny, které za celý den jíte.  

Přílohy výrazně omezte a místo nich doplňte talíř salátem a zeleninou. Nezapomínejte na maso a mléčné výrobky. Bílkoviny jsou pro vaše tělo zásadní. 

You may also like...