Máte neustále ucpaný nos? Může to mít více důvodů

Máte neustále ucpaný nos? Může to mít více důvodů

Ucpaný nos se běžně objevuje při nachlazení. Pokud vás ale trápí dlouhodobě, bude problém jinde. Zbavte se ucpaného nosu pomocí přírodních metod a užívejte si zase snadné dýchání. Vaše nosní sliznice by neměla být neustále oteklá, jelikož to značí, že vaše tělo s něčím stále bojuje.  

Výrůstky na sliznici 

Stejně jako se objevují nechtěné výrůstky na kůži, někdy se vytvářejí také na sliznici, kde si jich na první pohled nevšimneme a jejich přítomnost odhalí až lékař. Někdy jsou tak výrazné, že se v nose spojují a tím ztěžují schopnost dýchání.  

Zatímco lékaři na tento problém často doporučují kortikoidy, které ale mnohdy problém zhoršují, vyzkoušejte raději kapky z bylin a přírodního složení. Nosní polypy vznikají také vlivem zánětu, proto se snažte pomocí vhodných potravin, jako je skořice nebo zázvor své tělo posílit a před záněty ochránit.  

Trápí vás rýma v určitém období? 

Rýma se může objevit ve chvíli, kdy je sliznice podrážděná. To ovšem nemusí být jen vlivem zánětu nebo nachlazení. Často sliznice trápí také alergeny. Během roku se jich vystřídá hned několik, a proto si všímejte, kdy nejčastěji pociťujete ucpaný nos. Přesnější informace vám ale sdělí na alergologii, kde postoupíte testy.  

Kapky do nosu jsou návykové 

Na příbalovém letáku se můžete dočíst, že byste nosní kapky neměli používat déle jak týden. Toto pravidlo má svůj důvod. Po sedmi dnech se totiž lék stává návykovým, a pokud vám nepomohl do teď, ucpaný nos na ně může přestat reagovat. V některých případech se vlivem jejich použití může rýma později zhoršit.  

Spíše, než na léky vsázejte na podpůrné přírodní látky, které celkově posilují imunitu, a díky nim se budete cítit zdravější. Pomůže vám inhalace bylinkových odvarů, solí a pobyt na čerstvém nebo mořském vzduchu. Při léčbě je účinný také pravidelný pohyb v solných jeskynních. 

You may also like...