Běhání venku je lepší než domácí posilování. Jaké má výhody?

Běhání venku je lepší než domácí posilování. Jaké má výhody?

Říkáte si, že běhání není nic pro vás a raději doma cvičíte podle video návodů? Díky tomu můžete vyrýsovat svou postavu, ale běhání nabízí mnohem více benefitů, které vaše zdraví ocení. Jakmile s ním jednou začnete, pochopíte, co je na něm tak zajímavého a možná se ho pak už nevzdáte.  

Pokaždé můžete zkoušet něco nového 

Běhání se na první pohled zdá jako monotónní činnost, u které nemůžete zažít nic nového. Nenechte se ale zmást opakujícím se pohybem. Střídat totiž můžete lokality, zkoušet rozdílné tempo, terén a zaměřit se buď na vytrvalost, nebo intervalové běhy.  

Zkrátka každý trénink dokáže nabídnout něco nového a nemusí vás tak nikdy omrzet, pokud si jej dobře naplánujete. Je jen na vás, zdali si užijete více běh lesem, městem, kde budete vnímat více běžný ruch nebo si třeba zpříjemníte svůj dovolenkový den běháním po pláži.  

Je to přirozené 

Při posilování se zaměřujete vždy na jednotlivé části těla a určité svaly. Naopak při běhání komplexně uvedete do pohybu celé tělo. Plíce musí více a zhluboka dýchat, pohybujete rukama, nohama a zapojeno je mnoho svalů. Díky tomu se celkově zpevníte. Po pár měsících běhání můžete na svém těle pozorovat první změny. 

Za chvíli budete mít odcvičeno 

Nemusíte nic počítat, ani sledovat, kolik zbývá sérií. Prostě jen vyčistíte hlavu a běžíte vpřed. Jakmile se vaše síly budou blížit ke konci, stačí, kdy se otočíte a poběžíte zase zpět. Tempo si určujete sami a stejně tak vzdálenost, která se u začátečníků, pokročilých i profesionálů liší. Začátečníkům stačí jen pár desítek minut a můžete se jít věnovat další činnosti.  

Můžete přemýšlet a být chvíli sami 

Kromě toho, že rozproudíte přirozené procesy v těle, tak se vám také dokonale uvolní mysl. Stejně jako při meditaci můžete jen sledovat, které myšlenky k vám přicházejí, nepřipouštět si je a nechat je jít. Mozková aktivita se zpomalí, bude se soustředit jen na sportovní aktivitu, díky čemuž klesá také hladina stresu. 

You may also like...