Jaromír Jágr

Trumfne Jágr rekordmana Gordieho Howea?

Vítězné tažení Jaromíra Jágra žebříčky zámořské NHL už je hotová věc. Nedávno si na své konto přidal asistenci a zápas, který ho zase vyšvihl v žebříčcích o něco výše. Stále přesvědčuje své fanoušky o tom, že je skvělým hráčem, který má proč být na hřišti. Kromě toho by ho bylo možné označit za hokejového rytíře.

Džentlemen na ledě

Skvělý smysl pro fair play prokázal náš hráč s číslem 68 také v utkání své domovské Floridy s Torontem. Přečíslení dva na jednoho zakončil úspěšnou přihrávkou na svého spoluhráče Jonathana Marchessaulta. Tomu se následně podařilo vstřelit branku, a to se psala teprve sedmá minuta utkání. S torontským brankářem Andersenem se poté Jágr potkal vícekrát, ovšem jednou mu brnknul o nohu. Gólmana tento zásah shodil rovnou na led. Nicméně Jágr krátce poté přijel s omluvou. V poměrně agresivním zámořském hokeji jde o celkem řídký jev. Nicméně ani Jágrova asistence a džentlmenské chování Floridě nakonec k vítězství nepomohly. Vykoledovala si porážku s Torontem, když utkání skončilo 3:2 pro Toronto.

Možná jednou povede tabulku

Když si fanoušci vzpomenou na Jágrovo čestné chování na mistrovství světa v hokeji v roce 2015 v Praze, určitě je nic podobného nepřekvapí. Šedesát osmička má zkrátka rytířskost v sobě, to je bez diskuse. Ve zmiňovaném utkání Toronta s Floridou se o něj starala obranná dvojka Roman Polák s Martinem Marinčinem. Pro Jágra se utkání probíhající na státní svátek 28. října 2016 stalo už 1636 zářezem na pažbě jeho působení v NHL. Tím v počtu absolvovaných utkání předhonil obránce Scotta Stevense. V téhle sezóně může stihnout trumfnout ještě Davea Andreychuka s bilancí 1639, Chrise Cheliose se 1651 zářezy a Marka Recchiho s počtem 1652. Ovšem na Gordieho Howea bude muset ještě nějakou chvíli vydržet, ten totiž drží rekord se 1767 zápasy. Jestli ale Jágr vydrží ve stejném tempu jako dosud, možná se jednou v čele žebříčku ocitne právě on.

You may also like...