Lukáš Krpálek

Zlatý Lukáš Krpálek konečně odpočívá s rodinou

V srpnu letošního roku se Lukáši Krpálkovi houpala na hrudi zlatá olympijská medaile pro judistu do 100 kilogramů. Příběh sportovce, který si ke dvou titulům mistra Evropy v letech 2013 a 2014 přidal ještě další titul mistra světa v roce 2014 a vše završil olympijským zlatem z letošního Ria de Janeira, získal dojemnou příchuť. Zlato slíbil mrtvému kamarádovi.

Cesta k medaili měla pět schůdků

Jeho kamarád Alexandr Jurečka zahynul v loňském roce při potápění. Lukáš Krpálek tak bojoval i za něj a medaili skutečně získal. Povedlo se mu to navíc jako vůbec prvnímu českému judistovi. Dosud jedinou judistickou medaili totiž přivezl z olympijských her v Moskvě v roce 1980 Vladimír Kocman. Jednalo se tehdy o bronz, Kocman byl třetí. Krpálek dosáhl ještě více. Cesta ke zlatu na letošní olympiádě byla náročná. Musel v Riu zvládnout hned pět skvělých judistů včetně bývalého mistra světa, dále úřadujícího světového šampiona, světovou jedničku. Sotva si lze představit náročnější program.

Mořská voda je opravdu slaná

Sám Krpálek svůj poslední rok označuje jako pohádku. Sice neměl úspěch na velkých turnajích, ale nakonec všechno završil olympijským zlatem. Navíc letos měli se ženou přírůstek do rodiny, a tak mohl svému malému synkovi přivézt medaili jako dárek. Ocenil tak nejenom tragicky zesnulého kamaráda, ale i čerstvě narozeného syna Antonína. Po oslavách olympijského zlata se hodně věnuje rodině, chce jim vše vynahradit. Vždyť syn Antonín se narodil během příprav na Krpálkovo zlaté tažení. Ani to ale Lukáše neodradilo v tom, aby manželku podpořil u porodu, kde si prý připadal jako na závodech. Sám říká, že od chvíle, kdy se narodil malý Toník, je opatrnější. Konečně vyrazili na vytouženou dovolenou, kde si malý synek na vlastní kůži vyzkoušel, že mořská voda je slaná. Mít doma nejenom zlatý kov, ale i skvělou fungující rodinu je skutečně výhra.

You may also like...