behani jak zacit

Běhání, jak začít?

Jedním z nejlepších způsobů, jak začít se sportem je běh. Ten bývá nejčastěji startem do zdravého životního stylu každého začínajícího sportovce. Není to jen proto, že je to nejdostupnější sport, ale hlavně proto, že běh je tělu naprosto přirozený pohyb. Běhání je mnohdy považováno za nejlepší a nejlehčí sport, a to právě díky tomu, že k němu nejsou zapotřebí žádné veliké finanční investice. Fakt, že je tento druh sportu přirozený, je založený především na reakci těla na takový druh pohybu. Klouby si totiž pod nátlakem začnou vytvářet větší množství kolagenu a více se chránit, tudíž má běh své výhody nejen v redukci hmotnosti, ale také Vám značně pomůže do budoucna a nebudete se muset obávat chorob, jako například osteoporóza.

Klasický start pro běh je vybavení. Běh samotný nevyžaduje rozsáhlé vybavení, pokud se tomu nebudete chtít věnovat profesionálně, či po delší dobu. Stačí si nasadit vhodnou obuv a vyrazit. Běh má ale i svou technickou stránku, která je velice důležitá pro správnou funkci organizmu, a také proto, abyste se vyhnuli nepříjemnostem, které se se špatnou technikou běhu vážou.

Začněme třeba s prostředím. Pokud ovzduší ve Vašem regionu není nejlepší, zaměřte se spíše na přírodu, parky nebo lesy. Jestliže nemáte tuto možnost, snažte se vyhnout obdobím, při kterých je ovzduší kolem Vás nejhorší. Nedbalost v této oblasti Vám může znepříjemnit nejen běhání, ale i narušit Vaše zdraví a třeba i něco poškodit.

Pokud patříte mezi začátečníky, nezačínejte v zimě nebo za sychravého počasí. Nejste-li zvyklí na běhání a nepatříte-li mezi otužilce, může Vám být běh v těchto podmínkách nepříjemný a nemusíte docílit výsledků, kterých byste normálně docílili. Dbejte na dobré postavení těla během běhu. Je třeba se řádně soustředit na to, abyste drželi svou páteř vzpřímeně nebo v lehkém náklonu dopředu. Držte se těchto rad a běhání se stane Vašim koníčkem.

Jako motivaci použijte třeba nové oblečení na běhání. Pokud si koupíte například nové sportovní boty , tak budete mít lepší chuť do běhání, protože kdo by se nechtěl proběhnout v nových botech, že? Jak ženy, tak i muži mají rádi nové oblečení a ve spojení se sportem se nestane nakupování jen bezduchým utrácením, ale smysluplným krokem, kde se spojí něco hezkého s užitečným.

You may also like...