Jak začít běhat, abyste u této aktivity vydrželi?

Jak začít běhat, abyste u této aktivity vydrželi?

Všude okolo sebe potkáváte běžce, ale sami se k této aktivitě pouze odhodláváte. Jste na nejlepší cestě si vytvořit zdravý návyk, který s vámi bude mnoho dalších let. Vaše zvědavost vás povede k běhu. Jdeme na to! 

Jedná se jen a pouze o vás 

Než poprvé vyběhnete z bytu, pořiďte si oblečení, které pro vás bude pohodlné i motivační. Barvy, které milujete. Střih, ve kterém se cítíte fajn. Dopřejte si radost, abyste se s chutí vydali ven. Zásadní pravidlo při běhu je mít stále na mysli, že se jedná jen a jen o vás. S nikým se nesrovnávejte a jeďte pouze na vlastní pocit.  

Pravidelnost růže přináší 

Běhat se dá za každého počasí. Třeba menší vzdálenost, ale dá se to. Než poprvé vyběhnete, vytvořte si deník, kde si budete psát své trasy. Pozorujte své zlepšení. Výborná motivace je také GPS tracker a appka pro běžce. Zde budete snadno pozorovat svou běžeckou minulost.  

Začněte zvolna 

Běžet jako blázen po dobu půl hodiny, a následně být týden v posteli, to nepotřebuje nikdo z nás. vyběhněte zcela volným tempem. Rozhodně se na sebe nezlobte, když vás už po minutě bude ukrutně píchat v boku. Zbytek trasy dojděte klidným procházkovým tempem. Začátky nemohou být stejné jako dny, kdy již dva měsíce denně běháte.  

Zvolte si svou ideální denní dobu 

Někdo nedá dopustit na ranní běh, jiní běžci zase milují podvečerní běhání. Můžete klidně běhat až po západu slunce. Důležité je najít si své vlastní tempo i okolnosti. Bude z vás ranní ptáče, nebo spíše odpolední běžec? Zjišťujte, co vám bude nejvíce vyhovovat.  

Dobré boty a jde se na věc 

Kromě pohodlného oblečení si na běh pořiďte i kvalitní obuv. Běžecké boty vás budou motivovat a udrží vaše nohy v bezpečí a pohodlí.  

Nikdy se během běhu nesrovnávejte s ostatními. Motivujte jen sami sebe. Buďte hrdí na to, že do toho jdete. Už po měsíci od dnešního dne budete úplně jinde. 

You may also like...