Když vás trápí nafouknuté břicho, co je na vině?

Když vás trápí nafouknuté břicho, co je na vině?

Během dne nás může postihnout nejedna zdravotní komplikace, která nám znepříjemní nebo znemožní sport, kterému jsme se chtěli v druhé části dne věnovat. Může přijít třeba bolestivá menstruace, může přijít bolest hlavy nebo se může objevit nafouknuté břicho, které v nás vyvolá špatný pocit. Pocit opuchlosti a nadýmání je velkým strašákem hlavně žen, které se chtějí cítit dobře ve svém těle a které si kvůli tomu mohou připadat tlustě, tudíž jsou výrazně nespokojeny se svým tělem. Zatímco někdy může být na vině špatná strava, jindy jsou příčiny zcela jiné.  

Nafouknuté břicho je problém, který může trápit ženu i muže. Jak jsme zmínili, na vině často bývá špatná strava, ale samozřejmě není to jen o špatné stravě. I když je nafouknuté břicho běžným problémem, nikdy nenechávejte tento problém bez povšimnutí. A my si nyní odhalíme, jaké příčiny může nafouknuté břicho nebo byť jen pocit z nafouknutého břicha mít.  

Na vině mohou být hormonální výkyvy 

U žen je častým důvodem nafouknutého břicha menstruace. Zatímco některé ženy mají menstruaci bolestivější, jiné ji takřka nezaznamenají. Všechny však mají nafouknuté bříško, připadají si během menstruace o něco pevnější, tlustší. Důvodem nafouknutého břicha během menstruace je zadržování tekutin, když se poté menstruace chýlí ke konci, pocit nafouknutého bříška odeznívá.  

Na vině mohou být kvasinky 

Kvasinky úřadují ve střevech, to všichni vědí. Ovšem bohužel mají tendenci se přemnožovat, hlavně když užíváte třeba antibiotika nebo jste je v minulosti užívali. Když začnou kvasinky bujet a do toho sníte jídlo plné sacharidů, nemůžete se divit tomu, že vaše bříško působí nafouknutě.  

Na vině může být celiakie 

Důvodem nafouknutého bříška může být mimo jiné i takzvaná celiakie, což je onemocnění, které je způsobené nesnášenlivostí lepku. Onemocnění může způsobovat zácpu, chudokrevnost, také bolest břicha nebo výrazné hubnutí.  

You may also like...