Druhy ovoce, které podporují hubnutí

Druhy ovoce, které podporují hubnutí

Ženy, které vyzkoušely nejednu dietu, moc dobře vědí, že některé diety striktně zakazují ovoce jako takové. Důvodem je vysoký obsah cukru, který se během dne nestihne spálit. Vyřadit ovoce, to je však opravdu chyba. Ovoce obsahuje tělu prospěšné látky, které napomáhají ke správnému fungování organismu. Podle odborníků by se ovoce mělo konzumovat hlavně během dopoledne, a to proto, že se stihnou obsažené cukry spálit během dne. Pravdou však je, že existuje několik druhů ovoce, které v sobě neskrývá mnoho cukru, tedy je možné je konzumovat i jindy během dne, nikoli jenom dopoledne. A navíc nás tyto druhy podporují v hubnutí.  

Vždycky se říká, že se nemá všechno házet do jednoho pytle. U ovoce to platí dvojnásob. Ovoce jako takové je velice zdravé, ovšem neplatí, že všechny druhy ovoce jsou plné cukru a že všechny druhy ovoce zabraňují hubnutí. Jsou také takové druhy ovoce, které naopak hubnutí podporují. Víte, jaké ovoce to je? 

Ananas 

I když je ananas na první kousnutí šíleně sladký, pravdou je, že není plný cukru, jak si lidé myslí. Naopak – v ananasu je poměrně málo cukru, naopak se v něm skrývá takzvaný bromelín, což je enzym odbourávající tuky. Pokud tedy chcete zhubnout, vyplatí se koupit si ananas, který bude konzumovat třeba během svého oblíbeného televizního seriálu.  

Maliny 

Maliny aktuálně rostou na zahrádce kdekomu. Proto si trochu nasbírejte, pokud se tedy u majitelů dovolíte. Maliny jsou doslova zázrakem mezi ovocem. Dokáže regulovat hladinu cukru v krvi, také vyčistí střeva a mimo jiné neobsahují skoro žádný cukr. Navíc jsou levné a výživné! 

Pomeranče 

Pomeranče dnes jsou k dostání už jenom málo, přece jen se nejedná o aktuální sezonní ovoce. Ale v zimě zas bude pomerančů hromada! Pomeranče neobsahují mnoho cukrů, obsahují spíše látky, které předchází zácpě a které podporují snižování špatného cholesterolu. 

You may also like...