Co si vzít na horskou turistiku?

Co si vzít na horskou turistiku?

Chystáte se na horskou túru? Pak byste se měli pořádně připravit na tento úkol, který rozhodně není nesnadný. Horská turistika se stává stále více a více oblíbenou, tomu se však nemůžeme divit. Takové výhledy, které nás čekají nahoře na hoře, ty se neopakují. Nicméně než se na horskou túru vydáte, je třeba, abyste se dobře vybavili. Že nevíte, co si s sebou vzít? Poradíme vám.  

Horská turistika je vždycky skvělý nápad, ovšem pravdou je, že zádrhel přichází často ve chvíli, kdy si máte začít balit nebo kdy se máte začít oblékat. Lidé často nevědí, co si na sebe mají vzít, proto však poradíme. Ať už jdete na menší nebo náročnější výšlap, dejte na nás.  

Důležitá je vhodná obuv 

Na hory je zapotřebí vzít si pořádnou obuv. Správná obuv je základem úspěchu, proto na to myslete. Žádné hory ještě nikdo nezdolal v lodičkách. Samozřejmě můžete být první, ale raději to v lodičkách nezkoušejte. Zničili byste si nejen boty, ale také nohy.  

Mnozí lidé nosí spíše obyčejné tenisky z obchodů. Jenže pokud se vydáte na horskou turistiku v obyčejných teniskách nebo botaskách, budou vás bolet následně nohy. Navíc budete muset řešit počasí – botasky vám opravdu nevydrží v jakémkoli počasí. 

Doporučujeme vybírat si hlavně takové boty, které mají pevnou, protiskluzovou podrážku, které jsou zároveň kotníkové, tudíž nebude problém s nimi sestoupit jakýkoli suťovitý terén.  

Jaké oblečení si vzít? 

Co se týče oblečení, toho nebudete potřebovat mnoho. Nemusíte na sebe mnoho kousků vrstvit, jen se budete zbytečně potit. Bohatě stačí, když si na sebe oblékněte termoprádlo, k tomu tričko a nějaké kalhoty nebo šortky, případně si s sebou vezměte mikinu a nějakou pokrývku hlavy, abyste nedostali úpal.  

Jelikož se počasí na horách mění opravdu často, doporučujeme mít přibalenou také pláštěnku nebo takzvanou goretexovou bundu. 

You may also like...