Jak vybrat vhodné kopačky

Jak vybrat vhodné kopačky

Fotbal je v České republice velice oblíbený sport. Vykonávají ho jak děti, tak i dospělí. Ať už jste dítě nebo dospělý, abyste mohli hrát fotbal, potřebujete investovat do kvalitních kopaček. Jenže takových kopaček je na trhu mnoho! Nedoporučujeme je objednávat z internetu, každé číslování je zcela jiné, každá bota je jiná. Kopačky si musíte vyzkoušet, trochu si v nich popoběhnout (hlavně ne z obchodu bez zaplacení), také si musíte vyzkoušíte, jak se vám v nich bude “střílet”. Aby byl výběr kopaček jednodušší, existuje několik tipů, které vám pomohou s výběrem ideálních kopaček.  

Výběr kopaček nemusí být doslova alchymie. Může to probíhat zcela v klidu, jenom musíte vědět, podle jakých kroků či tipů se rozhodovat.  

Jaká je vaše velikosti? 

Nikdy si nekupujte kopačky, které by byly o číslo větší. Mnohdy se stane, že si budete muset koupit kopačky o číslo menší. Ovšem abyste nemuseli hromadu kopaček vracet, protože jste je koupili přes internet, raději si zajděte do obchodu se sportovním náčiním, kde si kupte kopačky vaší velikosti, kde si je zároveň vyzkoušíte.  

Pokud zvolíte dobře padnoucí kopačky ve vaší velikosti, budete mít během fotbalu zajištěn stoprocentní komfort. Nesmí vás tlačit palec, stejně tak nesmí být kopačky příliš volné tak, abyste v nich plavali.  

Zaměřte se na podrážku 

Při výběru hraje roli také podrážka. V tomto případě si zodpovězte otázku, jestli budete hrát na umělé trávě nebo v hale? Nebo budete hrát na klasickém živém trávníku? Podle toho se rozhodujte. Na přírodní trávy se hodí spíše lisokolíky, když tedy bude popršeno, klasické kolíky nejsou taky špatnou volbou. Na umělou trávu jsou vhodné spíše takzvané tarfy, sálovky poté do haly.  

I cena hraje roli 

U kopaček platí, že by se nemělo investovat do těch nejlevnějších. Ovšem nemusíte za ně zase dávat desetitisíce. Každý člověk si musí zvážit svou vlastní cenovou relaci. Také hraje roli to, jestli hraje člověk profesionální ligu nebo jestli se účastní zápasů okresního přeboru. 

You may also like...