tenis - ženský double

Ženský double nakonec ovládly Rusky

Česko-americký tenisový pár Lucie Šafářová a Bethanie Matteková-Sandsová mají letos dobře našlápnuto. Holkám to společně jde dobře, a to navzdory tomu, že nyní na turnaji mistryň podlehly ruskému páru ve složení Jekatěrina Makarovová a Jelena Vesninová.

Tvrdá bitva o první set

Ruský ženský double má ještě lepší výsledky než náš tandem, protože s přehledem zvítězil nejenom na Turnaji mistryň, ale také na letošních olympijských hrách v brazilském Rio de Janeiru. Vesninová po zápase, který skončil 7:6 a  6:3 ve prospěch ruských hráček, potvrdila, že šlo o velmi vyrovnané výkony. Rozhodně se česko-americký pár neměl za co stydět. Především první set byl pro diváky na kurtu skutečně pestrou, zajímavou a napínavou podívanou. Vše se střídalo jako po sinusoidě. Chvíli byl na vrchu ruský, chvíli česko-americký pár. Ze začátku urvala vedení Šafářová s Mattekovou-Sandsovou, jenže pak se vývoj otočil ve prospěch Rusek. Ty si po pěti vítězných gamech připisovaly stav 4:2. Makarovové by se bývalo mohlo povést ukončení první sady 5:4, jenže to by musela udržet servis. A k tomu nedošlo. Nakonec vše určil tie-break, který po dvojchybě Šafářové a míči, který skončil pod nohama Mattekové-Sandsové, vítězství připsal Ruskám.

Vítězství do třetice

Ty samozřejmě jásaly. Vesninová s Makarovovou řekly, že vyhrát olympiádu nebo Turnaj mistryň byl jejich sen a rozhodně si nemyslely, že by se jim povedlo zvítězit v obojím. Ostatně říká se do třetice všeho dobrého, Rusky totiž ovládly v ženské čtyřhře nejenom olympijské kurty v Riu a tvrdé povrchy v Singapuru, podařilo se jim společně zvítězit i na turnaji v Montrealu. Za sebou tedy mají vynikající sezónu. Česko-americkému páru se také nedařilo špatně, i když Matteková-Sandsová touto nešťastnou prohrou přišla o prvenství v žebříčku čtyřhry. Samozřejmě ale ještě není všem dům konec a na tenisový trůn se ještě určitě bude moci někdy posadit.

You may also like...