Olympijské hry v Tokiu budou na teroristické hrozby připravené

Hrozbou sportovních svátků se v poslední době stal terorismus. Policejní kontroly se zvyšují, mezi fanoušky panuje strach a nejistota. Dřívější svoboda pohybu je ta tam. Sportovní stadiony často neprodyšně uzavírají kordony policistů, kteří bez důkladné prohlídky dovnitř nepustí ani myš. Bezpečností rámy už jsou samozřejmou součástí vstupů, jenže to ani zdaleka nestačí. Na nebezpečí terorismu se pochopitelně připravuje i další pořadatelská země letních olympijských her, Japonsko.

Výbušninu zjistí do 3 sekund

V dnešní době je už bohužel smutnou realitou, že může někdo vyhrožovat teroristickým útokem. Proto japonští vývojáři velmi intenzivně připravují technologické možnosti, které dokážou zabezpečit letní olympijské hry v Tokiu do takové míry, aby se během nich nic nestalo. S prakticky čtyřletým předstihem se snaží vytvořit takový systém prevence, která umožní udělat z LOH 2020 naprosto bezpečnou událost. Především tvoří systém pro detekci výbušnin. Ten by podle jejich názoru měl být umístěn u všech vchodů na sportoviště, ale i do ostatních budov, které tvoří zázemí sportovců, čili do olympijské vesnice, sídel pořadatelů atd. Cílem je, aby dokázal výbušninu rozeznat do 3 sekund od chvíle, kdy se nositel bomby dostane do kontrolovaného pásma. Jedině tak může proběhnout rychlá reakce a zneškodnění útočníka.

Systém pro předvídání pohybu

Schopnost rychlé registrace výbušnin ale není jedinou věcí. Společnosti Hitachi a Mitsubishi Eletric se chystají jako novinku vytvořit technologii schopnou předvídat lidský pohyb. Základem se stanou kamery instalované firmou Mitsubishi Eletric. Budou nepřetržitě snímat pohyb lidí a následně ho vyhodnocovat. Díky této analýze bude možné také s vysokou pravděpodobností určit, jak bude místo zaplněno lidmi. Předpovědi by mělo být možné provádět až 10 minut dopředu. Zároveň budou sledovat podezřelé chování lidí. Díky tomu bude možné zabránit případným útokům a sportovci, fanoušci i novináři se budou cítit komfortně.

You may also like...