Co je to kalorický deficit?

Co je to kalorický deficit?

Nacházíte se aktuálně v hubnoucím módu? Pak vás jistě zajímá, jaká je ideální a stále platná rovnice pro efektivní hubnutí. Ano, opravdu na to rovnice existuje, a sice váš příjem musí být nižší než výdej. Jinými slovy pokud dosáhnete kalorického deficitu, bude se vám opravdu dařit hubnout. Pojďme si o takzvaném kalorickém deficitu říct víc, když v hubnutí hraje tak velkou roli. 

Co je to kalorický deficit?  

Co stojí za tím, že dieta opravdu funguje? Není to nic jiného než právě kalorický deficit, který stojí za úspěšným mizením našich kilogramů. Vytvořit ho není snadné, má na něj vliv jak sestavený jídelníček, tak pohybové aktivity, do kterých se během dne pustíte. Aby kalorický deficit vznikl, musí být příjem menší než výdej, ale to už ostatně bylo zmíněno. Abyste se tedy radovali z efektivního hubnutí, snažte se omezit množství přijímané energie, naopak zvýšit energii vydanou. 

Základ každé diety 

Dosahovat prakticky denně takzvaného kalorického deficitu je úkolem každé jedné diety. Jen to je ten zaručený recept na docílení postavy jako z plakátu. Sestavte si proto jídelníček a dodržujte přijímaný podíl makro i mikro živin.  

Při sestavování jídelníčku neohrnujte nos ani nad tuky a sacharidy, protože ani bez těch hubnutí nepůjde. Vyvážená jídelníček pojednává o vyváženém množství zmiňovaného, tak na to pamatujte. 

Jak by měl vypadat ideální kalorický deficit? 

Pokud se vám podaří dosáhnout kalorického deficitu, máte prakticky vyhráno. Tedy, pokud se vám podaří ho udržet. Pomyslnou rezervou je zhruba pět stovek kalorií, které jsou přijatelné, i když v nejlepším případě je dlouhodobě se kalorického deficitu držet. 

Každý to má jinak 

Při sestavování jídelníčku je zapotřebí podívat se na to individuálně. Proto pokud chcete zhubnout, nejděte v kolejích přátel nebo rodiny. Každý člověk je jiný, chce dosáhnout jiného cíle, stejně tak má během dne naprosto odlišný typ pohybu. A to vše hraje při sestavování jídelníčku roli. 

You may also like...