Aloe vera

Aloe vera – to nejlepší pro vaše zdraví

Pokud jste vášniví zahradníci nebo rádi se staráte o své květiny v době, jistě by ve vašich truhlících neměla chybět zázračná rostlinka nazvaná Aloe Vera. Tato stálezelená rostlinka, která má na svých dužinatých listech drobné ostny, je velmi praktická a jistě pro ni najdete místo na svém parapetu. O jejich účincích se toho moc neví a je to škoda. Její účinky se totiž rovnají hotovým zázrakům, proto neváhejte a rychle si pro tuto rostlinku jděte do vašeho květinářství. Péče o ni není vůbec složitá, naopak se jedná o velmi lehkou záležitost. Zalévat se smí co čtrnáct dní nebo tehdy, kdy se vám zdá půda velmi suchá. Nepřelévejte ji, mějte ji na příjemném místě, kam ani přímo nesvítí, ani není příliš tma. Pokud jí najdete to správné místo, mnohdy se o sebe dokáže starat sama s tím, že ji občas zalijete. Jaký z ní však po takové péči budete mít užitek?

• Zatočí s vaším akné

Pakliže máte problematickou pleť, mohli byste ji zkusit vyléčit právě s touto rostlinkou. Například s akné zatočí během chvilky! Stačí si jen utrhnout nebo uříznout jeden její lístek, rozpůlit ho a následně s její dužinou potírat postižená místa. Pokud si na to budete dbát, akné se zahojí relativně brzy. Samozřejmě vám také pomůže tehdy, kdy vám například opuchá palec nebo vás bolí palec skopnutý. I s takovou bolestí si hravě poradí.

• Účinný pomocník při hubnutí

Co se o ní však neví, je, že se také řadí do skupiny pomocníků při hubnutí. Pokud si ji koupíte například v podobě čajů nebo jiných nápojů, dodá vám stoprocentně energii, posílí váš imunitní systém a mimo jiné vám dodá přesně tolik vitaminů, kolik si tělo denně žádá. Navíc se zasluhuje o skvělé pročištění organismu, a tak vás nesloží žádná choroba. Také do jisté míry zrychluje náš metabolismus, což zapříčiní rychlejší spalování kalorií, tudíž rychlejší hubnutí. Pro problematiky s cholesterolem také snižuje a následně i vyrovnává hladinu špatného cholesterol.

You may also like...