Domácí způsoby, které pomohou proti nataženým svalům

Domácí způsoby, které pomohou proti nataženým svalům

Natažený sval je velice nepříjemnou a bolestivou záležitostí. Tato bolest vás bude provázet s každým pohybem a může omezovat vaše každodenní činnosti. Natažený sval se netýká jen amatérských nebo profesionálních sportovců, ale také běžných lidí. Pokud se pustíte do fyzické aktivity, na kterou vaše tělo nebylo předem připraveno, může to mít za následek právě natažení svalů. Toto bolestivé zranění má ale své řešení. 

Jak léčit natažený sval? 

Natažený sval může vzniknout v důsledku zvýšené fyzické aktivity, zejména v případě, že svaly nebyly rozehřáté. Nejčastěji se jedná o sportovní úrazy, kdy se jedinec předem nerozcvičil. Natažený sval ale může vzniknout také v důsledku zvedání těžkých břemen. Poznáte jej tak, že místo je velice bolestivé (zejména na dotek), oteklé a někdy se objevují také modřiny. S léčbou začněte co nejdříve. Prvních 24 hodin po úrazu je dobré jej chladit – například ledem v hadříku nebo speciálním gelovým obkladem. Druhý den už dejte přednost teplým obkladům. 

Jablečný ocet 

Mezi velice oblíbenou domácí léčbu patří právě jablečný ocet. Má totiž hned několik vlastností, které při léčbě natažených svalů oceníte: působí proti otokům, má protizánětlivé účinky a tiší bolest. Do lavoru nalijte dvě sklenice jablečného octa a doplňte teplou vodou – do takto připravené lázně si namočte postižený sval. Vhodné je také vnitřní užití: jednu lžíci jablečného octa zalijte teplou vodou a vypijte. 

Hřebíčkový olej 

Také hřebíčkový olej má protizánětlivé účinky. Stačí nahřát jednu lžičku tohoto esenciálního oleje a velmi opatrně jej vmasírovat do postiženého místa. 

Chilli koření 

Smíchejte chilli koření se stejným množstvím olivového oleje a vmasírujte do bolestivého místa dvakrát denně. Kapsaicin obsažený v pálivých papričkách má protizánětlivé účinky a analgetické účinky. 

You may also like...