Šílené světové rekordy, které se sportovci neboj pokořovat

Šílené světové rekordy, které se sportovci neboj pokořovat

Sportovci mají ve své krvi chuť vyhrávat. A taková kniha rekordů je pro ně hnacím motorem, aby byli lepší a lepší. Ostatně kdo by se do takové knihy nechtěl zapsat, že ano? V posledních letech došlo k překonání mnoha doslova až šílených světových rekordů na poli sportu, pojďme si proto alespoň několik z nich zmínit. Třeba vám také vlijeme do žil chuť jeden z nich překonat v nejbližších měsících. 

Zdolání El Capitana 

Pokud milujete horolezectví, nebo se alespoň o tento typ sportu zajímáte více, víte, že existuje proslulá stěna El Capitan. Jeho zdolání však není snadné, jak se může na první pohled zdát. Mluvíme už o takzvaném extrémním horolezectví, které si zamilovali i dva fanoušci sportu, a to Alex Honnold a Tommy Caldwell. 

Dvojice extrémních horolezců se rozhodla zdolat tuto náročnou stěnu co nejrychleji a podařilo se to. Zdolali ji za pozoruhodných 1:58:07 hodin. A to se opravdu ještě nikomu nepodařilo. A mezi námi, pravděpodobně se to ještě nikomu ani nepodaří. 

Bob Graham jako další pokořená výzva 

Upusťme však od extrémního horolezectví a přesuňme se trochu jiným směrem, a to vytrvalostnímu běhu. Kilian Jornet se nedávno rozhodl zdolat britský přírodní segment Bob Graham, který je pro mnohé opravdu velkou výzvou. Pokud patříte ke skyrunnerům, pravděpodobně i vy máte tuto trasu na svém seznamu toho, co chcete jednoho dne pokořit. A jestli se vám to povede s takovou rychlostí jako zmiňovanému sportovci, zapíšete se do knihy rekordů.  

Právě Kilian Jornet nedávno rekord pokořil a 106kilometrovou oblast, kterou tvoří převýšení až 8229 metrů a 42 velmi náročných vrcholků zdolal za 12 hodin a 52 minut. A to se opravdu ještě nikomu do té doby nepodařilo. Váš cíl je tedy jasný – zdolat celou trasu za 12 hodin a 51 minut.  

You may also like...