Co udělá 10 minut běhání pro vaše tělo?

Co udělá 10 minut běhání pro vaše tělo?

Pohyb je pro naše tělo opravdu důležitý. Pokud se snažíme zlepšit svou fyzičku, máme na výběr několik možností. Můžeme chodit do posilovny, cvičit doma nebo si vybrat některý venkovní sport. Jedním z nejoblíbenějších u nás je právě běhání. Jeho výhodou je to, že kromě vhodného oblečení a obuvi nepotřebujete nic speciálního. Běhat přitom můžete kdekoli – ať už bydlíte ve městě nebo na vesnici. Tento sport navíc mohou provozovat i lidé každého věku. 

Proč si vybrat právě běh? 

Kromě již zmíněných důvodů existuje ještě jedna další výhoda, kterou můžete prostřednictvím běhání získat. A tou je zlepšení funkce mozku. Podle vědců postačí běhat 10 minut při střední intenzitě, abyste dosáhli lepšího průtoku krve do prefrontálního kortexu. Tato část mozku je velice důležitá zejména z toho důvodu, že zvyšuje naši úroveň kognitivní funkce (paměť, učení se novým věcem). Důležitý je také pro kontrolu naší nálady. 

Vhodné i v zimě 

Běhání je sportem, který je vhodný i v zimě. Nebo zejména v zimě? Právě zima je totiž obdobím, které je náročné jak pro náš fyzický, tak také psychický stav. Vzhledem k tomu, že stačí skutečně jen 10 minut denně, nebudete venku mrznout dlouho. Zlepšíte si přitom kondici, svou náladu a kognitivní funkce. Z toho můžete těžit nejen doma, ale také na pracovním poli. Třeba vám něco tak jednoduchého, jako je běhání, podaří upevnit pozici v zaměstnání. 

Potvrzeno studií 

Toto tvrzení bylo ověřeno vědci, kteří se rozhodli provést jednoduchý test toho, jak běhání (a jiné sporty) ovlivňují činnost mozku. Ukázalo se, že různé sporty mohou ovlivňovat funkci mozku různou intenzitou. Dobrou zprávou je, že správnou činnost mozku podporují všechny druhy sportů. Pokud se ale chcete zaměřit na ty, které fungují nejlépe, měli byste začít běhat. Právě běh je totiž nejúčinnějším sportem, který podporuje správnou funkci mozku. 

You may also like...