Jakých chyb se dopouštíme při cvičení? Mohou zhatit naše úsilí…

Jakých chyb se dopouštíme při cvičení? Mohou zhatit naše úsilí…

Toužíte mít vyrýsované břicho nebo tónované svalstvo? Chodíte za tímto účelem do posilovny nebo pravidelně cvičíte doma? Proč stále ještě nevidíte výsledky svého úsilí? Odpovědí může být to, že se dopouštíte některé z chyb, které kvalitu vašeho cvičení snižují. Nejste v tom sami, některé chyby jsou velice časté. Abyste tedy svých cílů dosáhli rychleji, je dobré znát nejčastější chyby a vyhýbat se jim. 

Strečink 

Správná příprava svalů je velmi důležitá. Před samotným cvičením je nutné svalstvo nejprve rozehřát, aby nedocházelo ke sportovním úrazům, jako jsou například natažené svaly. Dobrá rozcvička také snižuje únavu svalů po cvičení a zkracuje dobu jejich regenerace. Zahřáté svaly vám také umožní spálit při hlavním cvičení více kalorií. Rozcvička by měla trvat asi 10 minut. 

Kvalita cviků 

Než se naučíte správně ovládat jednotlivé cviky, měli byste se zaměřit zejména na to, jak je správně provádět. Díky tomu si protáhnete právě to svalstvo, na které jsou cviky zaměřeny a zabráníte tak bolestem kloubů a kostí. Pamatujte si, že kvalita je důležitější než kvantita – a to zejména na začátku. Příliš mnoho cviků a času stráveného cvičením povede k vaší demotivaci, ale také k nedostatku síly pro další trénink. 

Přestávky během tréninku 

Cvičit nepřetržitě vede k přílišné únavě a snižuje to vaši celkovou fyzickou kondici. Proto je dobré si cvičení rozdělit na jednotlivé série a mezi nimi si dělat přestávky. Důležité je také cvičit pravidelně – asi 4x týdně. Vhodné je vymezit si na cvičení určitou hodinu, díky čemuž budete lépe motivováni. 

Protažení po cvičení 

Stejně důležité jako samotná rozcvička, je důležité také protažení svalů po cvičení. Přináší to podobné výhody – menší bolestivost svalstva, umožní to vašim svalům „vychladnout“, takže nebudete v závěru tolik unavení. Také doba, za kterou se budete moci ke cvičení vrátit, se zkracuje. 

You may also like...