fitness jidelnicek

Úvod do jídelníčku fitness životního stylu

Fitness, jak již samotný název naznačuje, je prostým udržováním Vašeho těla ve zdraví a tím pádem i Vás ve vitalitě a životní energii. Pohyb je pro tělo nesmírně důležitý, a ve spojení se zdravou dietou a omezením nepotřebných potravin z jídelníčku, dává perfektní kombinaci, které by se měl držet každý, pokud se chce o své tělo řádně starat. Lidé jsou ale často v této oblasti dost neobeznalí a jídelníček, kterým se řídí je často mnohem horší než „nezdravé“ varianty diety.

Prví důležitou položkou, se kterou je třeba začít, aby Vaše dieta měla smysl, je zjistit si, jak vlastně Váš organismus funguje a co nejvíce potřebuje. Svým způsobem je to velmi jednoduchý proces. Vaše tělo potřebuje stravu bohatou na 3 hlavní složky. Tuk, sacharid a bílkovina, a to v poměru 30%; 50% a 20%. Důležité ale je, aby se energie, kterou Váš organismus z těchto chodů čerpá, uvolňovala postupně a Vy byste tak mohli být celý den čilí a plní energie. Proto nevynechávejte snídani, která nastartuje Váš metabolismus, ten Vás zásobuje energií celý den. Dále také nezapomeňte jíst menší porce v častějších intervalech, tak totiž donutíte pracovat Vás metabolický systém bez přestávky na nižších obrátkách.

Kdyby se Váš denní jídelníček skládal s třech velmi vydatných chodů, byla by Vaše hladina cukru v krvi zvedaná rapidně a vysoko, což by vyžadovalo zvýšené uvolňování inzulínu do těla a tím pádem by bylo Vaše tělo vystaveno nadměrnému pocitu hladu a chuti sáhnout po čemkoliv. Pokud si tedy můžete vybrat mezi bílou a celozrnnou houskou, vždy vyberte celozrnnou. Ta Vám dodá nejen potřebný počet sacharidů, ale i spoustu vlákniny, která popohání peristaltiku střev a tak i vylepšuje trávení. Jsou to také sacharidy, které tělo lépe vstřebává a nepovažuje je jako zásobovací článek potravy.

You may also like...