Hubnutí není věda. Jak na to?

Hubnutí není věda. Jak na to?

Hubnutí je téma, které aktuálně řeší nejeden z nás. Letní sezona nesoucí se ve znamení plavek je tady a ne každý se těší z postavy, která by byla podle představ. Naštěstí sen o štíhlé figuře není ničím nereálným, stačí se držet několika tipů a rad.  

Jídelníček měňte postupně 

V počátku hubnutí se moc nedoporučuje měnit stravu. Při přílišné změně možná shodíte nějaké to kilo navíc, ale po vysazení diety nastoupí JO-JO efekt a jsme tam, kde jsme být nechtěli a většinou ještě hůř. Proto si dejte to, co běžně jíte, jen v odměřeném množství. Ovšem co by nemělo chybět v žádném jídelníčku je zelenina a přírodní cukry v podobě ovoce.  

TIP: Zeleninu v jakékoliv podobě můžete jíst po celý den, jen si dejte pozor, abyste ji zbytečně nepřipravovali na tuku. V letních měsících je nejlepší grilovaná a se správným kořením dokáže nahradit i plnohodnotné jídlo, jako třeba večeři. Ovoce si dopřávejte pouze v dopoledních hodinách. 

Bílkoviny nesmí chybět 

Ty jsou pro tělo velmi důležité a za honbou krásného těla i potřebné. Komponujte je do jídelníčku každý den, ať vám nechybí ty správné živiny a hubnete především tuk, a ne svalovou hmotu. 

TIP: Bílkoviny dodává hlavně vejce, maso, mléčné výrobky (cottage, mléko, skyr). 

Pravidelnost je na místě 

Když jsme si shrnuli podobu vašeho nového stravování je důležité myslet i na pravidelnost. Doporučuje se jíst každé tři hodiny. Představte si, že jste malé dítě, které se hlásí o jídlo v pravidelných intervalech. Zpočátku vám bude připadat, že jíte stále a o to tady jde. Jíst často, ale v menších dávkách. Když si každé tři hodiny dáte porci 300 ml jídla, nebudete mít během dne hlad a hlavně chuť mlsat nezdravé věci. 

TIP: Při pečlivém dodržování pravidelnosti a porcích jídel, časem zjistíte, že 300 ml je zbytečně moc a je možné, že váš žaludek bude nasycen už při nižších porcích. To je v pořádku, dostal se do stavu, kdy není přecpáván, a tak to má být – zbytečně se neroztahuje. 

You may also like...