Turnaj mistryň

Slovensko slaví: Dominika Cibulková vyhrála Turnaj mistryň

V tenisu slaví aktuálně Slováci, kteří měli na Turnaji mistryň své želízko v ohni. Není jím nikdo jiný, než Dominika Cibulková. Podařil se jí skvělý kousek, když vyhrála nad aktuální světovou tenisovou jedničkou Angelique Kerberovou.

Triumf hned při premiéře

Díky svému čerstvému triumfu se Dominice Cibulkové podaří odstavit naši v současnosti nejvýše postavenou hráčku ve světovém žebříčku Karolínu Plíškovou. Cibulková obsadí páté místo, zatímco Plíšková se bude muset spokojit s místem šestým. Slovenská hráčka zásluhou svého vítezství slaví vlastně dosud největší úspěch ve své kariéře. Je o to příjemnější, že se jí povedlo uspět přímo při debutu na Turnaji mistryň. Podobný úspěch si na své konto připsala před pěti lety naše Petra Kvitová. I jí se podařilo uspět hned napoprvé v Turnaji mistryň. Když v roce 2011 absolvovala v premiéře Turnaj mistryň, dosáhla rovnou na vítězství.

Agresivní hra se vyplatila

Samozřejmě, že Trofej Billie Jean Kingové je také řádně finančně ohodnocena. Kromě toho, že sedmadvacetiletou Cibulkovou může hřát vědomí, že se jí povedlo porazit současnou světovou jedničku, může si na svůj účet připsat i 2,054 milionu dolarů. To v přepočtu činí více než 50 milionů českých korun. Cibulková byla do této chvíle sedmou světovou hráčkou a s Kerberovou si poradila ve dvou setech 6:3 a 6:4. Označuje to za nejšťastnější moment kariéry. Na světovou jedničku se nachystala hodně agresivně. Hned zpočátku se dostala do vedení 3:0 a neztratila hlavu ani ve chvíli, kdy se její soupeřce povedlo snížit skóre na 2:3. Potom už si pečlivě hlídala svůj servis a nic nenechala náhodě. Ve druhém setu vedla 4:3. I když pak při stavu 5.3 udělala dvojchybu a jeden míč skončil v autu, ani tak nebylo nic ztraceno. Stále hrála agresivně a podařilo se jí během hodiny a čtvrt přivést zápas do vítězného konce.

You may also like...