To nejzajímavější z tenisového světa

To nejzajímavější z tenisového světa

Jaké sporty se řadí k nejoblíbenějším sportům na světě? Vyjmenovat bychom mohli třeba takový tenis, který je opravdu stále více populární. V současné době mnozí rodiče vedou své ratolesti právě k tenisu. Snaží se je učit a snaží se je cílevědomě si jít za tenisovým snem stát se profesionálním sportovcem. Pokud se o tenisový svět zajímáte, pak se nabízí otázka, zdali o něm víte naprosto všechno nebo zdali nikoli. Vybrali jsme pro vás několik zajímavostí ze světa tenisu, které vám opět trochu zpestří rozhled.  

Kdy byly použity poprvé žluté tenisové míčky? 

Žluté tenisáky neboli žluté tenisové míčky patří bezesporu k nejtypičtějším věcem, které se s tenisem pojí. Všichni je moc dobře známe, ale jen málokdo ví, kdy byly tenisové míčky žlutého zbarvení použity úplně poprvé. To se psal rok 1986, kdy byly míčky poprvé použity. V tomto roce totiž byly použity poprvé na Wimbledonu.  

Mimochodem, na Wimbledonu (ale až roku 1932) byly také poprvé oblečeny klasické kraťasy. Dříve se totiž nehrálo v kraťasech, jako je tomu nyní. Začal s tím až Henry „Bunny“ Austin, a to právě ve zmiňovaném roce 1932.  

Kdo stojí za nejrychlejším ženským podáním? 

I v tenisovém světě je zaznamenáno mnoho rekordů. K nim patří ostatně i nejrychlejší ženské podání, které bylo zaznamenané u Venus Wiliams, což je starší sestra Sereny Wiliams. Její rychlost podání byla neuvěřitelných 205 km/h. Dokonce je to daleko rychlejší podání, než jaké zaznamenali muži v top stovce světového žebříčku.  

Věděli jste, že původně hrály ženy v dlouhých šatech? 

I když si to dnes neumí ani jedna teniska či vůbec obecně žena představit, ale opravdu se v minulosti hrálo v dlouhých šatech. Nehrálo se v sukni, ,jako je tomu nyní, ale hrálo se v dlouhých šatech, ať už bylo venku horko nebo zima.  

O sestrách Wiliamsových 

Věděli jste, že sestry Wiliamsovy, tedy Venus a Serena Williams, jsou jediné sestry, které vyhrály olympijský turnaj? 

You may also like...