Neprospívá mléko vašemu zdraví? Víme, jak mléko nahradit

Neprospívá mléko vašemu zdraví? Víme, jak mléko nahradit

Pokud patříte k lidem, kteří nemohou mléko třeba proto, že jim ho tělo zkrátka nepřijímá, doporučujeme ho nahradit. Sice bez mléka jde žít a fungovat, na druhou stranu je mléko pro někoho to stejné jako voda pro jiného. Jelikož však mléko nemůže, třeba ze zdravotních důvodů, nabízí se otázka, čím konkrétním mléko nahradit.  

O mléku se moc dobře ví, že. ne všem lidem svědčí. Klasické kravské mléko nemohou třeba ti, kteří mají alergii na laktózu. Pokud i vám nedělá mléko dobře a pokud i vám mléko komplikuje stravování, doporučujeme ho nahradit potravinami, které mají podobný obsah živin, přesto se o klasické kravské mléko nejedná.  

Zkuste to se sójovým mlékem 

Velice častou alternativou klasického kravského mléka je mléko sójové, které se však vyrábí ze sójových bobů. Boby se rozmixují, poté se mléko zbaví slupek a může se pít. Jedná se o méně kalorické mléko, navíc je ryze bezlaktózové. Jedna sklenice sójového mléka má zhruba osmdesát kalorií, je bohatým zdrojem hlavně antioxidantů. Mimo jiné je sójové mléko užitečné ve chvíli, kdy potřebujete nastartovat organismus.  

Nebo máte raději kokosové mléko? 

Kromě sójového mléka lidé milují také kokosové mléko, které se dnes stává velice populární. Obecně kokosové produkty jsou dnes hitem a trendem ve světě zdravého stravování. Kokosové mléko má větší obsah tuků, ale je hustější a sytější než běžné kravské mléko. Navíc se může dávat i do kávy, kde chutná fantasticky.  

Hitem je také mandlové mléko 

Za další hit ve zdravém stravování lze také považovat mandlové mléko, které si mnoho lidí vyrábí doma. Mandlové mléko je možné použít jako náhradu kravského mléka, ovšem má daleko méně bílkovin a díky přidanému cukru může mít velké množství kalorií. Ideální je třeba ke snídani, kdy si ho smícháte společně s oblíbeným müsli.  

You may also like...