Čeho se musíte vzdát, když chcete zhubnout?

Čeho se musíte vzdát, když chcete zhubnout?

S plavkovou sezonou se většina žen začala snažit o to, aby přebytečná kila shodila. Některým to jde rychleji, jiným vůbec. Tajemství však spočívá v jídelníčku. Když chce člověk zhubnout, musí doslova překopat svůj jídelníček. Podle odborníků tkví až sedmdesát procent úspěchu právě v jídle. Samozřejmě jídlo není to jediné, co vám pomůže zhubnout. Kromě toho se musíte začít hýbat a nesmíte zapomínat na pravidelný pitný režim.  

Mnohé ženy se domnívají, že se musí v rámci svého hubnutí vzdát mnoha věcí, jako jsou třeba sladkosti nebo pečivo. Jenže odborníci se shodují na tom, že tyto pokrmy jen zkrátka musíte omezit, nemusíte je nijak vyhazovat ze svého jídelníčku. A právě těchto odborníků jsme se zeptali na to, čeho dalšího je třeba se vzdát, když chce člověk zhubnout, co člověku překáží v hubnutí a čeho se opravdu musí vzdát? 

Vzdejte se diet 

Kupodivu se člověk musí zbavit diet. Diety nikdy nebyly nic dobrého pro zdraví. Člověk si občas může dát popcorn, když jde do kina, samozřejmě může sníst i kousek pečiva, když na něj má chuť. Není třeba podstupovat drastické diety, které jen zruinují naše zdraví a navíc jen přilákají takzvaný jo-jo efekt, v rámci kterého se nám shozená kila vrátí zpět v dvojnásobném množství.  

Navíc pokud patříte k věčným dietářkám, pak ani neshodíte. Tělo je zvyklé na diety, proto na ně už nijak nereaguje. Taktéž se nesmí zapomínat na to, že hubnutí (a samozřejmě následné přibírání) je jen odrazem nejen fyzické stránky, ale také naší psychiky.  

Přestaňte se vážit 

Jinými slovy – vzdejte se váhy. Každodenní vážení je opravdu jenom na škodu. Během jedné noci nezhubnete několik kilogramů, naopak se může stát, že pár gramů budete mít navíc. To člověka ale jen dostane do deprese a opět jdou kila nahoru, motivace se ztrácí. Řiďte se proto pravidlem – váha si vás neváží! A raději dejte šanci metru. Centimetry jdou totiž v pase daleko rychleji dolů než kila na váze. 

You may also like...