Jak na snídani před tréninkem

Jak na snídani před tréninkem 

Jste sportovci, kteří mají tréninky časně ráno nebo dopoledne a nevíte si rady se snídaní? Nemáte po ránu hlad, při jídle krátce před cvičením je Vám na tréninku těžko a nevolno nebo naopak potřebujete vydatné jídlo před fyzickým výkonem a nedělá Vám problém jídlo během třiceti minut strávit? Jak by měla vypadat ideální snídaně před tréninkem a jaké živiny by měla obsahovat? Na co vše se zaměřit? V dnešním článku si toto téma rozebereme blíže. 

Snídaně si rozdělíme na dvě skupiny, na malé a vydatné. Každý jsme individuální a každému bude vyhovovat jiné množství kalorií a jídla po ránu a před tréninkem, proto pokud si nejste jistí, jaká varianta je pro Vás lepší, vyzkoušejte obě a poté se podle pocitů, podle sportovních výkonů rozhodněte. Důležitý faktor je také poslední jídlo před spaním, pokud budete mít vydatné jídlo těsně před usnutím, pravděpodobně nebudete mít po ránu pocit hladu, pokud naopak je Vaše poslední jídlo okolo šesté hodiny večerní a usínáte až o půlnoci, pocit hladu bude po ránu výrazný. 

„Malá snídaně“ 

První se zaměříme na malou snídani, která Váš žaludek nezatíží, ale dodá Vám dostatek živin a energie na trénink. Důležité makroživiny před sportovním výkonem jsou bílkoviny a sacharidy, které mohou být i rychlé, proto si k snídani připravíte proteinový nápoj s banánem (nebo jiným ovocem). Protein patří mezi kvalitní bílkoviny, je rychle stravitelný i vstřebatelný, kus ovoce pro Vás zase bude představovat zdroj energie. Tento nápoj lze vypít i krátce před tréninkem a Vaše trávení nijak nezatíží. 

„Vydatná snídaně“ 

Pokud patříte mezi ranní jedlíky a trénink bez vydatné snídaně neodtrénujete, podíváme se také na výživnou snídani. Zvolit můžete ovesné nebo rýžové vločky, které smícháte společně s proteinem (opět zdroj bílkovin) a přidáte kus ovoce. Tato snídaně je nejen zdrojem rychlých sacharidů, ale také komplexních. Celou kaši můžete doplnit ještě o med. Nejste příznivci sladkých snídaní? Žádný problém, můžete si připravit také vydatnou, slanou verzi snídaně. Připravte si zapečené toasty s kuřecí šunkou a kvalitním, nízkotučným sýrem. K této variantě lze opět přidat kus ovoce. 

You may also like...