Jak zhubnout po 60? Není to jen o změně jídelníčku

Jak zhubnout po 60? Není to jen o změně jídelníčku 

Každý chce zhubnout a ženy po překročení šedesátého roku života na tom nejsou jinak. Jejich metabolismus je však daleko pomalejší než u mladistvých, a tak se může zdát, že jde hubnutí o něco hůře. No, ono se to vlastně nezdá, ono to pomaleji skutečně jde. A tak se nabízí otázka, jestli vlastně existuje způsob, jak po překročení pomalu důchodového věku skutečně zůstat ve formě. A, světě, div se, ono to existuje – a není to jen o změně jídelníčku.  

Něco málo od odborníků 

Není tajemstvím, že pro to, abychom zhubli, musíme něco obětovat. Bílkoviny jsou nedílnou součástí našeho jídelníčku, protože udržují svalovou hmotu. A i když se snažíme z jídelníčku vyhodit tuk nebo příjem sacharidů, všechno je zapotřebí. Podle odborníků bychom si hlavně po šedesátce měli udržovat míru tělesného tuku na zhruba pětadvaceti až třiceti procentech. Na proteiny však nezapomínáme ani v tomto věku, kdy zásadní je mít hlavně aktivní svalovou hmotu, čímž roste i síla našich kostí a zrychluje se metabolismus. 

I když výkonnost po šedesátce klesá, proteiny nám mohou stále pomoct k tomu, abychom spalovali o něco výkonněji. 

Zvyšte svůj stávající příjem bílkovin 

Pokud se řídíte kalorickými tabulkami, měli byste sledovat hlavně kolonku „bílkoviny”. A v nejlepším případě si tuto kolonku trochu navýšit. Jelikož potřebujete výkonnost trochu vyšší čili posílit metabolismus trochu důsledněji, zvyšte svůj příjem bílkovin.  

Kromě navýšení bílkovin také navyšte i pohyb. Je nutné si uvědomit, že čím je člověk starší, tím důležitější pohyb pro něj je. Kromě kardia se soustřeďte také na posilovací, zpevňovací cvičení, jako jsou například kliky nebo posilování s těžšími váhami, i když s menším počtem opakování.  

Když se na cvičení sami necítíte 

Říkáte si, že přece jenom váš věk vám nedovoluje bezproblémově se hýbat? Ani přesto byste neměli házet cvičení do pole, pokud chcete zhubnout. Je možné cvičit pod lékařským dohledem, abyste si byli jistí, jestli vaše tělo ještě nápor cvičení zvládne. 

You may also like...